Toto je stránka příznivců a členů oddílu orientačního běhu  
TJ Lokomotiva Beroun

Dnes je  

akualizováno: 09-06-2024

9. 6. - K nahlédnutí jsou všechny naše OB výsledky v žebříčcích, ve kterých figurujeme:
Oblastní žebříček mládeže (jaro) (konečné); Ranking; VeteRanking. Veteránský žebříček Pražské a Středočeské oblasti - jaro 2024, Středočeský oblastní žebříček družstev mládeže, Žebříček B (konečné), Žaket PPŽ; Veteránský žebříček Pražské a Středočeské oblasti - podzim 2023; Oblastní žebříček mládeže (podzim) (konečný).
9. 6. - Odkazy na další jarní závody (tréninky) jsou na: Závody – Středočeský krajský svaz Českého svazu orientačních sportů (unas.cz).
9. 6. - Na nedělní finálové tratě nás tentokrát nepustili, ale i ze sobotního terénu dokázali pořadatelé vytáhnout ještě obtížnější tratě těch sobotních, a i když byly tratě lehce kratší byly rozhodně náročnější mapově i fyzicky. Doprovodný závod se běžel dle Čtyřlístku, a tudíž Bobíka běžel skvěle Jeník, který bral "stříbro" (pokořil o čtyři a půl minuty i Máru Uhlíře (!) a Pinďové  Terka, HonzaK a Pedro.
9. 6. - Na Mistrovství ČR se nakonec nikdo nepřihlásil, ale zkusili jsme si v sobotu alespoň nefalšované tratě nejlepších borců. Jeník H16A, HonzaM H20A a Pedro s HonzouK H21A. Asi nejlepší terény u nás, hezké tratě a krásné počasí naprosto nadchly.
9. 6. - 3. závod Žaket Pražského poháru žactva tentokrát v Milíčovském lese. Konečně se zapojilo více našich běžců. Výborně opět Jeník (6. v H14). Výborné výsledky zaběhli i David (pátý mezi dámami v T5D) a Jarda (třetí v H10 - ten se ale stále více stává běžcem přespolním, spíše než orientačním).
9. 6. - Další tři závody Žebříčku B absolvoval pouze Pavel. V sobotu se běžel dopoledne sprint ve Chvaleticích (ohlasy kladné, bylo to jednodušší, jen mapa mohla být čitelnější), odpoledne krátká trať u Zdechovic  (vysoké hodnocení terénu i stavby tratí) a v neděli opět u Zdechovic klasika (i tady se to většinou líbilo). V šechny tři závody absolvoval, který v jedné z nejsilněji obsazované kategorii (H45) dobíhal ve čtvrté a páté desítce.
9. 6. - 2. závod Žaket Pražský pohár žactva se běžel v Troji. I letos to nebylo v okolí Botanické zahrady, ale na Císařském ostrově. Na velmi rychlých a jednoduchých tratích nejlépe opět Jeník (6. v H14).
9. 6. - Poslední závod oblastního žebříčku se běžel opět u Dubence. Krátká trať s větším množstvím kontrol, techničtější a svižnější. Medaili si vyběhnul Stano (2. v H75) a Terka (3. v D21K). V desítce i Jarda (H10) a Pavla (D40). Jeník se i přes dvě hrubky kýžených bodů dočkal a nakonec mu stačily na licenci B.
25. 5. Oblastní žebříček mládeže (jaro) - po sedmém (předposledním) kole je na tom nejlépe Jarda, který stále drží celkové druhé místo v kategorii H10. Licenci B má možnost získat pouze Jeník ztrácí (pouhých) necelých pět bodů. Ostatním chybí buď výkony, či absolvované závody.
25. 5. Předposlední závod oblastního žebříčku se běžel u Dubence. Klasická trať nepřilákala (alespoň do hlavních kategorií) příliš závodníků. Běželo se v poměrně čistém, lehce podmočeném a mírně zvlněném terénu, když i parametry byly celkem milosrdné. Poněvadž byl závod zároveň oblastním mistrovstvím běželo se i o medaile. Bohužel se nám v žádné ze soutěžních kategoriích medaili utrhnout nepodařilo. Třetí byl Daník (D10) a Terka (D21K). Slušně ale i ostatní: Helda (10. v D12); Žofka (10. v D14), Katka (5. v H18), Jeník (4. v H14); Matěj (9. v H16), Pedro (6 v H21L). Z vetošů v desítce ještě Pavla (8. v H40).
25. 5. První závod ŽPPŽ se běžel ve Kbelích v Pralese a na sídlišti na mapě Kbelské Broukoviště. Závod složený ze dvou odlišných částí, byl především pro děti výborný. Kategorie H12 měla 23 a H14 30 kontrol, a tak bylo stále co řešit. Jeník opět výborně (9. s minimální ztrátou), Ondra sice trochu "pobyl", ale celou trať (23 kontrol !)absolvoval sám. Na delší tréninkové trati nejlepší opět Honza.
25. 5. - Přípravný závod ŽPPŽ - Vrabec Open v hezkém terénu na okraji Roztok běželi Jeník a Ondra. Jeník velmi dobře (12. v H14), Ondra "trochu" pobloudil (9. v H12). Na kratší tréninkové trati rychlejší Honza.
25. 5. - Krajské kolo přeboru škol v OB Středočeského kraje mělo i Open kategorii, kterou si zaběhl "školák" Stano. Doběhl dvanáctý.
25. 5. - Odpoledne se běžely na Bouchalce štafety. I tady jsme měli pouze jediné želízko v ohni. Mixovou štafetu postavili a absolvovali Anička, Terka a Honza. Po vyrovnaných výkonech na všech úsecích z toho bylo pěkné 18. místo.
25. 5. Sprint v rámci Žebříčku A v "domácím" prostředí se běžel v Hořovicích a měl pouze jediného "berounského" aktéra. Stano doběhl šestý v H65.
9. 5. - Pokud se nechystáte na pardubická "béčka", můžete zkusit Hřebenáče. Již 24. ročník pořádá Honza s Álou.
9. 5. - Průběžné výsledky ze všech oblastních žebříčků jsou tady. K licenci B má nejblíže (chybí 10 bodů) Jeník (H14).
9. 5. - Oblastní žebříček pokračoval další krátkou tratí, kterou pořádala Dobříš z Voznice. Tentokrát mapově o dost jednodušší a tudíž hodně rozhodovaly rychlé nohy. Z dětí zaběhli výborně Žofka (D14) a Jeník (H14). Z dospělých v desítce Terka (D21K) a Stano (H75).
9. 5. - Jarní (mariánskolázeňský) trojúhelník (jeho dva úhly) absolvovali Matěj a Luděk.
9. 5. - Na prvního máje se běžel v Petrohradě oblastní přebor na krátké trati. Centrum bylo v zahradě psychiatrické léčebny Petrohrad a běželo se v kopcovitém, místy velmi kamenitém terénu. Závod byl v kategoriích D, H16 – D, H21 postupový na Mistrovství ČR na krátké trati (8. – 9. 6. 2024 Pastuchovice), které máme "za humny".
Právo startu na tomto závodu si vybojovali Katka (D18), Matěj (H16), Šimon (H18) a Pedro (H21). Startovat může samozřejmě i David (H16), neboť má licenci B. Zvažte svoji účast na jednom z vrcholů letošní O-sezóny.

30. 4. - Na konci dubna začal v Tužíně u Jičína prvními dvěma závody Žebříček B - Čechy.
Sobotní klasická trať a nedělní krátká v hezkých terénech s dobře postavenými tratěmi a za ideálního počasí se líbily.
Naše účast spíše mini, výsledky přiměřené.
V sobotu nejlépe David (H16B) v neděli Stano (H75B).
30. 4. - Poslední trénink v dubnu už moc dětských běžců nepřilákal. Na nejdelší trati si v lese nejlépe vedl Jení, který porazil dospělé dámy Terku a Irču. V "béčku" pouze Helda a "céčko" opět pro Daníka. Výsledky. Mezičasy
30. 4. - Na oblastním žebříčku ve Vranově nás reprezentovali Králíci. Mezi nejlepšími Jarda (10. v H10) a Žofka (11. v D14).
30. 4. - Oblastní přebor ve sprintu se běžel na mapě Libocký dvůr. Ve městě se jediný do elitní desítky prosadil Stano (8. v H75).
30. 4. - Na třetím dubnovém tréninku se sešli ti nejlepší mladíci a Tomáš (již běhající za Pragovku) porazil Davida o deset sekund. Ostatní již dobíhali se "slušnou" ztrátou. Kratší tratě pro Rózku a Daníka. Výsledky. Mezičasy.
30. 4. - Pražská zimní liga byla zakončena čtrnáctým ročníkem závodu Praga Magica aneb Benátky v Praze až v polovině dubna. Městský "sprint" (první to šel tři čtvrtě hodiny) měl i našeho vítěze - Kamil vyhrál "béčka". Nejkratší trať běžel i Stano.
30. 4. - Další z lesních tréninků u Chyňavy tentokrát pro Jeníka, před Julií a Michalem. Na "béčku" Ráďa před (s?) Helenkou a na "céčku" Daník před Jardou. Výsledky. Mezičasy.
30. 4. - Dvojice oblastních žebříčků (plus oblastní přebor v NOBu, kde jsme ale vynechali) se běžela v Senomatech.
Sobotní krátká trať v pěkném a náročném terénu (ne všechny kategorie se ale do hezčích partií dostaly), ale neskutečně zabušeném. Nedělní potom v terénu, ve kterém se dalo i běžet.
Letošní zavedení "nulových" kategorií nám docela pomohlo, a tak jsme měli v sobotu tři umístění v první desítce: Jarda (7. v H10), Pavla (6. v D40) a Honza (8. v H40).
V neděli se dařilo dámám na trati D21K, kde Anička vyhrála a Terka byla pátá. Jarda ještě vylepšil sobotu a doběhl také pátý.
30. 4. - Osmnáct běžců na (Po)Velikonočním Žlábku. Klasický okruh nejlépe zvládnul "domácí" kladenský běžec Jirka, před Michalem a Vítkem. Na kratších tratích nejrychlejší Helenka (B) a Jarda (C). Výsledky. Mezičasy.
30. 4. - U Nové Skalky pořádala Kotlářka tradiční Velikonoce ve skalách. Do cíle všech tří etap (a tudíž byli započteni do celkového pořadí) se dostali beze ztráty Pavel (H45), Matěj (H16B) a Luděk (H50). V lese strávili od čtyř do pěti a půl hodiny, takže museli být jistě zcela uspokojeni :-).
29. 3 - V parku Mirakulum u Milovic zahájila prvními dvěma etapami (sprinty) Kwak Czech O-Tour 2024. Dopolední sprint se běžel ještě částečně v lese, ale druhá polovina již byla v parku a bylo to hodně zajímavé. O přestávce bylo možno zkusit Sporticus Labyrint. Odpoledne se běžel celý závod v parku a byly zařazeny (alespoň pro některé kategorie) "tunelové" kontroly.Oba sprinty zaběhl skvěle KubaŠ. V prvním dvanáctý a ve druhém vynikající čtvrté místo.
29. 3 - První kolo oblastního žebříčku pořádala Sparta u Chyňavy, tedy pro nás v takřka domácím prostředí. Z přihlášených dvaceti se nakonec do lesa podívalo šestnáct našich borců. Na klasické trati se nejvíce dařilo "domácímu" Pavlovi , který v kategorii H55 vyběhl sedmé místo. Výborně i Honza (10. v H40)a Jarda (10. v H10).
29. 3 - Poslední březnový trénink se běžel od rozhledny na Lhotce. Na delší trati opět jasně nejrychlejší David před Šimonem a Jeníkem. Na kratší trati rychlejší Daník než Jarda. Výsledky. Mezičasy.
29. 3 - Předposledním závodem letošní PZL byly tradiční Skrýše (PZL netradičně zakončí až 14. dubna Jéňova Praga magica). Čtyřhodinový (pro děti dvou...) rogaining celkem slušně prověřil fyzickou připravenost po zimě. Nohy bolely, křeče přicházely a limit jsem nakonec stejně nestihnul. Ale závod to byl opět naprosto skvělý. Na nejlepší jsem letos nestačil ani náhodou, ale do desítka jsem se nakonec vešel.
16. 3 - Dvanáctý závod PZL absolvovali PavelH (41. v A) a Stano (72. v C). Běželo se v okolí Hostivic a 34, 35 a 33 kontrol se ani nevešlo všem do čipu :-).
16. 3. Rekordní počet běžců (18) se sešel na prvním březnovém tréninku.Běžely se tři okruhy (většina je opět do tmy oběhnou stačila) a na necelých čtyřech kilometrech byl jasně nejrychlejší David před Šimonem. Výsledky, mezičasy.
16. 3. - Jedenáctý závod Pražské zimní ligy i za naší účasti. V Údolí Zákolanského potoka běželi všichni Králíci a Stano. V kategorii B zaběhla velmi dobře Žofka (23.), před Pavlou (37.). Na trati "céčka" skvěle Jarda (14.), před Heldou a Stanem.
16. 3. - Hřiště na Dvojce prochází přestavbou, a tudíž již poslední únorový trénink se už běžel v lese. V limitu (před západem slunce) stihla dlouhou trať (6,6 km) většina běžců. Devatenáct kontrol (9 x "uzlovka" na dotyk) zaběhl nejrychleji Šimon. Výsledky.
25. 2. - Další "herní" středa byla hodně běžecká a na závěr se běžely dvojčlenné štafety, kdy na každého borce vyšlo 14 (!) úseků. Po chybách Jáchyma a Jeníka nakonec zvítězila bezchybná štafeta Šimon + Helda. Výsledky.
25. 2. - Série NO(B)čníků jsme uzavřeli (?) na Dvojce. Běžel se halový NO(B)čník v budovách A a B a ve spojovací chodbě. Dvojnásobná účast proti obvyklé ve tmě i značná spokojenost borců, byla sice potěšující, ale též zarážející :-). S tmavými kouty se nejlépe vyrovnal Šimon. Výsledky. Mezičasy. (37 je hodně opožděná).
25. 2. - První trénink v únoru byl opět "herní" se závěrečnými čísly na dráze. Nerychlejší opět Jeník, ale skvěle i Daník. Výsledky.
25. 2. - První "mapa" na Dvojce - Švýcárna. Někteří borci měli lehce zamotané šišky, ale všichni to nakonec dali. Výsledky.
25. 2. - Nejlepší závod pro stavitele je ten, když si závodníci kontroly zanesou, oběhnou a potom seberou. Nejrychleji si takovouto samoobsluhu proběhl Jeník. Výsledky.
25. 2. - Druhý letošní trénink byl 3. NO(B)čník. Sešlo se šest odvážných a pět se jich zaseklo na kontrole číslo šest, která byla okupována Bludičkou, kterou přemohl pouze Jeník. Do cíle se ale nakonec dostali všichni. Bludičce navzdory. Tentokrát bez překvapení jasné vítězství Jeníka. Výsledky.
25. 2. - První trénink v novém roce se běžel hned první den školy. Bez mapy se nejlépe a nejrychleji orientoval Vítek. Výsledky.
1. 1. Podzimní Pohár LBE po čtrnácté (poslední) části (se započteným oblastním žebříčkem).


31. 12. - Poslední trénink roku se běžel 3. Vánoční OBiatlon. Přes drobné zmatky na střelnici se všichni prostříleli a doběhli až do cíle, kde na ně tentokrát čekaly i diplomy, medaile a ceny. V pánské kategorii byl nejrychlejší Jeník, z dam poté Vendy.
Výsledky.
31. 12. - Na svatou Lucii se běžel druhý NO(B)čník. Na poměrně jednoduchých tratích se tentokrát více chybovalo, a tak měl nakonec závod senzační vítězku. O šest sekund před Jeníkem zvítězila Helda.
Výsledky, mezičasy.
31. 12. - První prosincový trénink v sobě (kromě jiného) obsahoval i okruhy se zákresy kontrol. Bezchybné zákresy měla pouze Pavla, ale volnější běh ji poslal až za lehce chybující - vítězného Jeníka, Zdeničku a Žofku.
Výsledky.
31. 12. - První závod Pražské zimní ligy se běžel z Malých Přílep - sparťanské (Kavkovi) Čertoviny. Celkem běžel více než 120 o-běžců a v nejvyšší kategorii doběhl na skvělém pátém místě Tomáš.
31. 12. -  Poslední listopadový trénink se běžel (Před)Mikulášský sprintík. Krátký závod s upravenou mapou a z části ve tmě vyhrál o sekundu Vítek před Žofkou.
Výsledky, mezičasy.
26. 11. - Běžecký trénink na Dvojce byl doplněný závůdkem po "Digitálních číslicích. Nejrychleji je oběhla Žofka.
Výsledky, mezičasy (podle typu čipu, je i počet kontrol).

19. 11. - Sedmnáctý listopad již tradičně patřil mistrovství světa ve SMIKu. Běžel se již dvacátý devátý ročník. Běželo se v Mukařově na mapě Dardanus occultus. Běželo nás pět (+2) a jako již léta tradičně jsme se nejlepším na záda dívali z uctivé vzdálenosti. Přesto jsme si rovinatý, ale dost zarostlý terén hezky užili. Ačkoliv nepochopitelně kličkoval jako zajíc (lze shlédnout na PlayMap (play-map.com)) nabral nejvíce bodů Pedro, a do první stovky mezi muži se vešel i Honza, který vzpomenul nedávný HROB a doběhl těsně za Kájou. Kousek za stovkou mezi ženami doběhla naše nejlepší - Maruška.
19. 11. - Trénink ve středu se běžel opět v lese a vzhledem k pozdnímu odpoledni to byl "První NOB". Nikdo se neztratil, všichni byli uspokojeni, a tak počítáme s druhým kolem 13. prosince. Na jediné trati byl opět jasně nejrychlejší Jeník. Výsledky, mezičasy.
11. 11. - Středeční trénink byl tentokrát bez mapy, takže po míčových hrách následoval Paměťák. Nejrychlejší opět Jeník. Výsledky, mezičasy.
11. 11. - Skončil oblastní žebříček a do něho zasáhlo 12 běžců v kategorii mládeže. Potřebný počet závodů odběhli: Matouš (4. v H10), Jeník (14. v H14), David (3. v H16 a tudíž na poslední chvíli obhajoba licence B) a Tomáš (1. v H18).
Spočtený je i (celoroční) žebříček družstev, v němž jsou žáci devátí a dorostenci šestí.
11. 11. - Poslední závod oblastního žebříčku se běžel v neděli tam, kde se setkali (medvědi) - u Kolína. Běhalo se v nových zajímavých terénech. Se stavbou tratí měli někteří závodníci problémy, ale celkově se závod na závěr oblastní sezóny líbil. Kromě vítězného Tomáše (H18) jsme dobíhali až od druhé desítky.
11. 11. - První listopadový víkend proběhl tradiční HROB. Dvouetapový závod pořádal Šternberk. Náročný souboj tentokrát absolvoval pouze Honza, ale i tak po loňském zlatu a bronzu, vybojoval pro Lokomotivu stříbro v kategorii HH60, když o zlato přišel se svým spoluběžcem (Karel Pilař z Aše) až v závěru druhé etapy.
11. 11. - První listopadový trénink proběhl už na Dvojce. Upravená mapa běžce lehce potrápila, ale rozhodně nezastavila. Sprint s osmnácti kontrolami oběhl nejrychleji Jeník. Výsledky, mezičasy.
11. 11. - Na konci října se na Šumavě v prostoru ještě orienťáky neoběhaném běžela poslední, dvouetapová část Kwak Czech Orienteering Tour. Nás reprezentovala naše slovenská divize, posílená KubouŠ. Z webu pořadatelů: "Letošní Czech Orienteering Tour uzavřely dva šumavské závody v horském terénu západně od Kubovy Huti ležící v sedle 1000 m.n.m.. I přes pokročilý podzim a vysokou nadmořskou výšku nám všem přálo počasí a vykouzlilo perfektní atmosféru pro finále této sezóny. Téměř 1 200 závodnic a závodníků mělo možnost při zastávce na Vimpersku vyzkoušet zbrusu nový horský terén, zhlédnout speciální promítání ve spolupráci s Národním parkem Šumava, nebo si vyzkoušet středověký šerm. Atmosféru závodů dokreslil jak je na Czech O-Tour zvykem široký servis v zázemí arény, kterým se organizační tým snaží posouvat možnosti a komfort před a po samotném závodě."
Naši borci sice medaile nesbírali, ale sebrali alespoň nějaké body do soutěže klubů, v níž jsme byli nakonec sto devátí (body jsme sbírali pouze na 1., 2., 7. a 8. závodě).

Na webu je též již termínová listina Tour na příští rok (první závod se běží v Mirakulu).
11. 11. - Poslední mapový trénink v říjnu (před změnou času) se běžel na mapě Brdce. Tentokrát to byl scorelauf na 60 minut s patnácti kontrolami. Nejlepší byl (i přes opožděný start) David, ale všechny kontroly sebrali i Michal a Pavel (ten ale kousek po limitu). Výsledky, mezičasy.
24. 10. - I v neděli se běželo za velmi slušné berounské účasti. Krátká trať se běžela u Kytína na mapě Na Rovinách. Tentokrát se běhalo v zeleném a velká část v kamenech, takže se hodně mapovalo a hodně koukalo pod nohy. Tratě postavené podle příruček - krátké ťukačky střídaly delší přeběhy, střídala se viditelnost a (alespoň některé) poměrně náročné dohledávky. Z děvčat opět nejlépe Žofka, mezi dámami výborně Irena. Z kluků dobře Daník a Jeník. Skvělí oba dorostenci (David a Tomáš) a velmi dobře i Honza a Pavel.
24. 10. - Oblastní žebříček pokračoval šestým kolem. Běželo se z Poteplí na mapě Žlábek. Část kategorií na mapě s měřítkem 1 : 15 000 a (větší) část s měřítkem
1 : 10 000. Stavitel vytěžil ze zvlněné a hodně "zelené" mapy celkem dost, a tak se to i přes přerostlé ostružiny dost líbilo. Z mladších děvčat nejrychlejší Žofka, z veteránek nejlépe Pavla. Mezi žáčky nejlépe Matouš (dobře i Jarda na fáborkách), v dorostencích skvěle Tomáš. Souboj veteránů pro Pavla.
24. 10. - Další trénink opět na sparťanské mapě u Chyňavy. Tentokrát více zarostlé, ale i tentokrát vesměs poměrně svižné. Na nejdelší trati opět jasně nejrychlejší David. Výsledky. Mezičasy.
24. 10. - Středeční trénink se běhal pod Tuchonínem. Tratě se zkracují, abychom se vrátili z lesa všichni do tmy a tak se nejlepší na nejkratší trati dostali pod dvacet minut.. Nejdelších 3,1 km zaběhl nejrychleji David za 24 minut (s jedinou chybkou na osmičce). Výsledky. Mezičasy.
8. 10. - Pátým závodem pokračoval oblastní žebříček. Stavaři pořádali z Úval na mapě Vídrholec (tedy její části). Tratě byly vzhledem k minimálnímu převýšení velmi rychlé (alespoň pro ty nejlepší), a tak jsme se většinou dostali pod magických deset minut na kilometr :-).
Tentokrát skvěle Žofka (s minimální ztrátou 10. v D12) a pěkně i Jarda na fáborcích. Z dospělých pouze jediný běžec na soutěžních tratích, ostatní dali přednost tratím kratším, kde se jim ale celkem dařilo. Honza vyhrál (H35K), Pavla druhá (D35K).

8. 10. - 49. ročník tradičního Vodňaského kapra. Letos bylo centrum - penzion Zámek Drahonice. Poněvadž se již většina pražských závodníků rozhoduje běhat oblastní žebříček doma, byla letos větší šance zabojovat o kapry. V desítce se tedy po sobotní (první) etapě objevili: Eliška, Áňa, Julinka (ta na fáborcích v čele), Matěj a na tréninkové trati i HonzaM.
V neděli se běhá podle sobotních ztrát a nakonec si v soutěžních kategoriích vyběhl bronz jen Matěj (H16). Na fáborkách vyhrála Julča a HonzaM druhý na tréninkové trati.

8. 10. - Třetím a čtvrtým kolem pokračoval oblastní žebříček. U Jílového u Prahy se běžel dopoledne lesní sprint a odpoledne krátká trať. Dopolední sprint zcela odhalil všechny naše nedostatky (málo zkušeností ze závodů, šizení tréninků) a poněvadž se muselo často chodit na směr mimo cesty (mapa byla v podstatě "vrstevnicovka"), naše ztráty značně narůstaly. Z mládeže se nikdo nedostal pod dvojnásobek vítěze (!) (Tomáš vynechal kontrolu z průběžného třetího místa). V desítce jen Katka (D18) a těsně za ní Daník (H10). Z dospělých se v soutěžních kategoriích pod dvojnásobný čas vítěze dostali jen Kamil a Honza (H35).
Odpolední krátká trať byla opět velmi technická, opět samá jáma, čistý les, sem tam nějaká louka. Tentokrát se Tomáš vyhnul dopolední minele a s pouze drobnými chybičkami (je to krásně vidět na Liveloxu) si i díky skvělému běhu doběhnul pro jasné vítězství. Dařilo se na rozdíl od dopoledne i Davidovi (H16). V soutěžních kategoriích dospělých opět velmi dobře Honza (H35).
8. 10. - Třetí podzimní trénink se běžel u Chyňavy. Na krátké, technické trati s minimálním převýšení byl jasně nejrychlejší i přes dvě chyby David. Výsledky, mezičasy.
8. 10. - V neděli se běželo druhé kolo oblastního žebříčku. Pořádala Roudnice na mapě Ptačí důl u Úštěku. Běžela se klasika a v soutěžních kategoriích zaběhl skvěle Tomáš, který jasně vyhrál kategorii H18. Z dospělých nejvýše druhá desítka pro Ladu (H45L).
28. 9. První oblastní žebříček pořádala Pragofka v Želízech na aktualizované mapě Čertí hlavy. Přesto, že se běžela krátká trať, dostali se někteří borci i do Ligy 100.V konkurenci téměř devíti set běžců zaběhli výborně Tomáš, Matouš a David.V hlavních kategoriích jen Pavel ("káčka"). Vetoši se hezky proběhli.

28. 9. - Druhý mapový trénink v hezkém lese, za krásného počasí a s 18 kontrolami v šesti hnízdech. Všechny kontroly našla nejrychleji Pavla, před Žofkou. Výsledky, mezičasy.
24. 9. - První zářijový trénink se běžel na Žlábku. Z dětí nejrychlejší Johanka. Výsledky.
25. 9. Pátým a šestým kolem pokračoval (a končil) Žebříček B. V sobotní krátké trati zaběhnul Tomáš velmi slušně (sedmý), ale bohužel nepovedená nedělní klasika způsobila, že letos ještě "áčko" těsně (necelých 14 bodů a dvě místa) neklaplo.
3. 9. - Na konci prázdnin se běžel i tradiční West cup. Centrum bylo u bývalého Vlčince (Wölfling). Stano běžel pouze první a třetí etapu a tudíž v celkových výsledcích chybí.
3. 9. - Jindřichův Hradec pořádal na začátku září v Číměři tříetapový závod Interkompas 49. Výsledky zatím zveřejněny nebyly a tak zatím nevím, jak se našim šesti borcům dařilo.
3. 9. - Před koncem prázdnin ještě jedny (ty Pěkné) absolvovali Tomáš a Pavel. Běhalo se ve skalách v okolí Krčkovic a Tomášovi se dařilo. Po druhém místě v úvodní etapě doběhl nakonec ve velmi silné konkurenci jako třetí v kategorii H18!
3. 9. - Od 11. do 18. srpna se běželo Mistrovství světa veteránů na Slovensku s centrem v Košicích. Dva závody ve sprintu přímo ve městě (kvalifikace a finále), lesní kvalifikaci (Budimír), krátkou trať (Kokošovce) a klasickou trať (Silica) absolvovali celkem tři naši veteráni. První veteránský závod vůbec absolvoval KubaŠ (H35), a dále Pedro (H55) a Stano (H75). Na nejlepší jsme "trochu" ztráceli, ale (hlavně lesní) krásné terény jsme si dost užívali.
3. 9. - Kwak Czech O-Tour 2023 - pokračoval na Kokořínsku. 1. etapa - Stano osmý, 2. etapa - Stano jedenáctý ("Téčka" šli i Lada s Patrikem), 3. etapa i 4. etapa - Stano devátý,
3. 9. - Pětidenní Bohemia orienteering 2023 absolvoval celé pouze Bohouš, který vybojoval velmi pěkné 18. místo v kategorii H70. Další borci vyběhli několik dílčích úspěchů (Jeník 6. a 8. v H14B, Honza 1., 2. a 6. v H40B).
3. 9. - H. S. H Vysočina cup, kde běhalo sedmkrát více o-běžců než ve Slezku, absolvoval pouze Stano. V největším vedru třetí etapu neabsolvoval a tudíž je ve výsledcích "pod čarou".
3. 9. - Na Grand Prix Silesia opět pouze naše "slovenská divize". Katka vyběhla stříbrnou medaili v D12. Martina pátá v D45A.
3. 9. - Na Ceně střední Moravy ve Žďárském Potoku u Staré vsi nás reprezentovaly Marina a Katka s Justínou. Obsadily páté, šesté a dvanácté místo.
3. 9. - Na konci června a začátkem července proběhla v Liberci a okolí Veteraniáda ČR v OB.
V pátečním sprintu zaběhla skvěle Martina, když s minimální ztrátou obsadila páté místo (D50). Do desítky se vešel i Stano (10. v H75).
V sobotu se běžela klasická trať. V kopcích se dařilo méně (Martina i Stano dvacátí).
Na neděli zbyla krátká trať. Běželo se se stejným centrem. Na náročných tratí se do druhé desítky dostal tentokrát pouze Stano (19. v H75).

3. 9. - Po posledním jarním tréninku na konci června byly vyhlášeny výsledky Poháru LBE po dvacáté čtvrté (poslední) části a  přítomným rozděleny ceny.
27. 6. - Posledním (osmým) kolem pokračoval (a končil) oblastní žebříček. V Konojedech nejlepší z mládeže Kofroň Jan (H14) a mezi dospělými Kofroň Jan (H35). Vzhledem k tomu, že potřebných pět závodů z osmi neabsolvoval nikdo, je čtvrté místo Tomáše (H18) a sedmé Matouše (H10) celkem slušné.
27. 6. - Pořádali jsme MČR v rogaimningu. Závod proběhl hladce, ohlasy byly převážně kladné. Díky všem, kteří se na pořádání účastnili. Hodnocení nechávám na závodnících.
27. 6. - Pohár LBE po dvacáté čtvrté (poslední) části (se započteným oblastním žebříčkem).
27. 6. - Poslední závod ŽPPŽ byl zároveň posledním závodem Poháru LBE. Běželo se v "Krčáku". Ze dvou našich žákyň lépe Žofka (9. v D12). Tréninkové tratě od 42. do 59. místa. V celkovém pořadí se nejvýše umístili ti, kteří absolvovali alespoň tři (započítané) závody.
Žofka (10. v D12), 11. Jeník (H14) a 17. Daník (H10). Vzhledem k tomu, že je to závod, kde jsou Středočeši hodnoceni s Pražáky, jsou to výborné výsledky.
27. 6. Pátý závod (trénink) Žaket PPŽ se běžel v Motole. Jako tradičně s blížícími prázdninami řídne počet běžců na tréninku. Ze čtyř žáků nejlepší výkon podal Jeník (8. v H14). Tréninkové tratě na 39. až 57. místě.
21. 6. Pokračoval Žebříček B třetím a čtvrtým kolem.
Nad Železným Brodem se v sobotu běžela v břidlicových dolech krátká trať. Přes zmatky na startu a následném rozhodnutí jury začít závod na první kontrole, se závod díky výbornému terénu, bezvadné mapě a pěkné stavbě tratí hodně líbil. Výborně opět Tomáš (10. v H18B).
Nedělní klasika se běžela "za silnicí" v odlišném terénu a k lomům se dostali pouze ti, kteří běželi delší tratě. Opět krásný terén, tratě i stavba a tudíž velký a příjemný zážitek. Tomáš i tentokrát zaběhl výborně - 8. v H18. Pedro "brambora" v H55B.

21. 6. Čtvrtý trénink - závod Žaket PPŽ se běžel na Chodově. Městský sprint zaběhl výborně Jeník (11. v H14). Na tréninkových tratích od 89. do 109. místa.
21. 6. Tréninkový závod v Terezíně absolvoval Stano. Náročný závod nedokončil.
21. 6. - První červnový víkend běžel Stano v Borku u Zahrádek Ještědský žebříček. Běželo se na v pískovcích na mapě Pruský kámen a Stano se vešel na velkou bednu (6. v H75)
21. 6. Třetí kolo Žaket PPŽ se běželo v tradičním prostoru v Tróji. V hlavních kategoriích výborně Jeník (7. v H14) a Daník (11. v H10). V tréninkových Jarda osmý (H10F) a další trénující na 27. až 116. místo.
21. 6. - Poslední květnový víkend se běžely první dva závody Žebříčku B ve Zdislavě.
V sobotu se začínalo krátkou tratí. Terén byl členitý, kopcovitý, porostově rozmanitý, bylo zde větší množství cest, místy s pískovcovými skálami a kameny. Výtečně zaběhl Tomáš, který skončil s minimální ztrátou na čelo čtvrtý.
V neděli se běžela klasika v obdobném terénu a prostoru. Na delších tratí opět výborně Tomáš (10. v H18B). Mezi veterány šestý Pedro (H55B).

21. 6. - Na Ládví pokračoval druhým kolem Žaket PPŽ. Ve členitém terénu se prohánělo celkem jedenáct našich běžců, a v hlavních kategoriích nejlépe Žofka (D12) a Daník (H10), oba v druhé desítce pořadí. V tréninkových tratích od 42. do 92. místa. 
21. 6. - V neděli 21.května se běžel vzpomínkový závod - Memoriál Ríši Samohýla. Kromě přihlášek (elektronicky) bylo téměř vše ostatní jako v osmdesátkách. Závodníci si opisovali kódy do průkazek, které následně zalepili a připevnili k buzolám, Razilo se právě do těchto průkazek kleštěmi, výsledky se měřily ručně a byly vyvěšovány na provázek. Respekt Ríšovi jsme z Berouna přišli vyjádřit dva - Stano a Pedro. Běželo se v Lysé nad Labem od závodiště, takže kopce žádné, ale tratě "přiměřeně" dlouhé.
Kontroly na mapě z roku 1981 byly ve stylu: roh bývalé oplocenky, roh bývalého hustníku a podobně. Zážitkově velmi příjemný závod. Stano doběhl v H65 na třetím místě, Pedro H21 "brambora" (no, kdy se mi to jindy stane :-))

20. 5. - Oblastní žebříček pokračoval šestým kolem. Běžel se oblastní přebor na klasické trati. V náročném terénu bez větších kopců byly postaveny hezké tratě. Centrum sice trochu přehuštěné, ale zase skvělé gastronomické služby. Počasí - nejteplejší den roku. Celkově - paráda. Medaile si vyběhli (ale na stupních vítězů vidět nebyli?) třetí Tomáš (H18) a stejně tak i David (H16). Na velkou bednu doběhly i Žofka (5. v D12) a Katka (6. v D18). Mezi středočeskými veteránkami se prosadily i Pavla druhým a Irena pátým místem v D35.
20. 5. 1. závod Žaket PPŽ se běžel na Točné. V silně obsazených žákovských kategoriích (v podstatě srovnatelné s oblastními žebříčky) se na technických tratích dařilo Žofce (8. v D12) a Daníkovi (10. v H10), ale i ostatní odvedli vesměs velmi pěkné výkony. Delší trénink absolvovalo celkem 12 běžců (od dorostenců po veterány), kteří se umístili mezi 26. a 131. místem.
20. 5. - Druhý den se běžel v Lubenci 5. oblastní žebříček. Klasická trať tradičně nepřilákala tolik běžců a delší a opět náročné tratě tentokrát žádné umístění v první desítce nepřinesly.
20. 5. - V polovině května se běžel v Lubenci oblastní přebor na krátké trati (4. oblastní žebříček). Náročný terén i tratě se vesměs dost líbili. Z našich běžců v desítce čtvrtý Honza (H60), sedmý Stano (H75) a desátý Matouš (H10). V soutěžních kategoriích se dařilo pouze Matoušovi, který v oblastním přeboru obsadil pěkné páté místo. Z veteránů mezi Středočechy Honza druhý a Stano pátý.
10. 5. - Poslední "vlastní" trénink se běžel díky orienťákům z Mělníka běžel na mapě Brdce.Na i v okolí kamenných hřbetů běželo po četných omluvách a absencích pouze 13 běžců (+ stavitel a sběrač). Na ne úplně jednoduchých tratích se nejvíce dařilo Matějovi (A), Vítek (B) a Matouš (C).
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po osmnácté části (se započteným oblastním žebříčkem).
10. 5. Rumcajsovy míle se letos přesunuly z letního termínu na prodloužený květnový víkend ( v srpnu se tam jede MS v MTBO). Běhalo se na těžké podložce, mezi kameny a skalkami v blízkosti Prachovských skal. Centrum u Jinolických rybníků poskytlo vše, co se čekalo a vzhledem k počasí umožňovalo i provedení poetapové hygieny v jednom z nich. Ve skvělých letošních výkonech pokračoval Tomáš, který po třech třetím místech v jednotlivých etapách, bral i celkové třetí místo.
10. 5. - V sobotu a v neděli se běžely celkem tři etapy Jarního trojúhelníku. Sobotní dopoledne patřilo "lázeňskému" sprintu v centru Mariánských Lázní. Odpoledne se na krátké trati ke KuboviŠ přidali i Jáchym, Matěj (jediný se vešel do první desítky) a Luděk. Běželo se na sever od ML ve Slavkovském lese. V obdobném terénu i prostoru se běžela i nedělní "klasika". Všechny etapy absolvoval pouze KubaŠ, který skončil v hlavní pánské kategorii na slušném 17. místě.
4. 5. - První trénink v květnu opět na mapě Štola sv. Vojtěcha, jejíž vstup byl tentokrát i kontrolou. Díky školním výletům a nemocím řady běžců dost prořídli, ale běželi i tři "domácí" a zvítězit přijel i předseda.
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po sedmnácté části (se započteným oblastním žebříčkem).
1. 5. - Poslední dubnový trénink opět na Žlábku a tentokrát i s několika Kladeňáky (pět (plus Pavel) jich šlo bez čipů). Na krátké trati s diváckou kontrolou (na které se někteří nachytali) se proběhlo více než dvacet borců.
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po šestnácté části (se započteným oblastním žebříčkem).
1. 5. - Na štafety jsme se nevydali, a tak alespoň sprint v Říčanech v rámci Žebříčku A absolvovali KubaŠ a Stano. Přes tisíc běžců mělo na závod smíšené názory, ale údajně vše celkem hezké.
20. 4. - Třetí dubnový trénink - Libečov Open konečně se slušnou účastí. V souboji favoritů vyhrál většinu mezičasů Tomáš, ale šestiminutová hrubka na šestku ho odsunula za stabilně a bez chyb běžícího Davida. V "Béčku" opět suverénní Žofka a mezi nejmladšími porazil Matouš svého sobotního přemožitele.
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po patnácté části (se započteným oblastním žebříčkem).
20. 4. - V neděli pokračoval v Petrohradu na mapě Petršpurk Žebříček A krátkou tratí. Stano na nejrychlejší nestačil a doběhl sedmý (H75).
20. 4. Ještě v sobotu večer bylo možné se přesunout do Petrohradu na MČR v NOB. Náš jediný reprezentant Stano si běžel pro medaili, ale pouze na první kontrolu. Nakonec místo medaile diskotéka.
20. 4. - V sobotu se běžel u Chyňavy další (třetí) díl Oblastního žebříčku. V hezkém lese na mapě Pelechovka se mezi skalkami proháněl rekordní počet borců z Berouna (33). A nejen, že byl vysoký počet běžců, ale podařilo se kvantitu přetavit i v mnohé velmi kvalitní výsledky. Tomáš podruhé ze tří závodů dokázal zvítězit (H18), třetí byl Jarda na fáborkách, těsně za desítkou Daník (11. v H10) a Žofka (11 v D12). Z vetošů vítězství Bohouše (H70), šestá Alena (D60) a devátý PavelB (H21K). Z běžců v "tréninku" čtvrtý (domácí) PavelK.
20. 4. - Další trénink se běžel od rozhledny na Lhotce. Krátká trať, spousta omluvených marodů, nejrychlejší Jeník.
Výsledky, mezičasy.

20. 4. Pražské Velikonoce ve skalách na mapách Kozelská rokle 2023, Pavlínino údolí 2023, Skleněný vrch 2023 pořádal Kotlářka. Tradiční závody ve skalách skvěle zaběhl Tomáš, který po třech etapách obsadil konečné páté místo. Skály si užil Matěj, který strávil v lese skoro šest hodin.
20. 4. -  První dubnový trénink se běžel na kladenské mapě Žlábek. Tratě trochu delší než obvykle podržely běžce v lese "trochu" déle. Výsledky.
2. 4. - Úvodní aprílové závody se běželo u Plzně. Kwak Czech O-Tour 2023 - Plzeň měl v sobotu první a v neděli druhou etapu. Ta byla zároveň i druhým závodem středočeského žebříčku. Centrum bylo u golfového hřiště na Dýšině, kam se i (dost neorienťácky) dobíhalo.
Sobotní krátká trať byla opravdu krátká a mapově poměrně jednoduchá. Terén byl pestrý a milosrdný, stavba povedená a tak byly dosahované časy "krátké". Do desítky se  vešel Kuba (4. v H21B), opět výborně běžící Tomáš (9. v H18A) a Stano (8. v H75).
Nedělní klasika se běžela ve stejném terénu a částečně i se stejnými, či obdobnými kontrolami. Podobný počet kontrol na dvojnásobně dlouhých tratích, a tudíž opět velmi rychlé (Tomáš šel 10 km za 70 minut a díky startu severských dorostenců, připravujících se na PE, mu to tentokrát stačilo jen na konec druhé desítky)
. Do desítky se tentokrát vešli Pedro (8. v H55A) a opět Stano (9. v H75).
2. 4. - První lesní trénink se běžel na hostivické mapě Štola sv. Vojtěcha. Přes rozsáhlou marodku se do lesa vydalo celkem 16 běžců (tři nerazili, a tudíž ve výsledcích chybí).
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po dvanácté části (se započteným oblastním žebříčkem).
26. 3. Pohár LBE po jedenácté části (se započteným oblastním žebříčkem).
26. 3. - Dneska se běžel první závod oblastního žebříčku. VSP pořádala v Černých Voděradech. Terény jsou tady krásné, stavba tratí se také líbila, centrum též a poněvadž vyšlo i počasí (tedy pro nás, co jsme běželi na začátku) vládla všeobecná spokojenost. Méně spokojenosti už je z toho, že z našich mladých borců startovalo "celých" dvacet procent. Z nich předvedl skvělý výkon Tomáš, který svůj první start v kategorii H18 proměnil v páté místo. Velmi pěkný výkon podal i Jeník, poprvé v H14 a Žofka v D12. Mezi dospělými držel náš prapor navrátivší PaveK svým pátým místem (i on poprvé) v H55.
Druhé kolo žebříčku se běží za týden u Plzně.
26. 3. - Poslední trénink na Dvojce - SouBoj.
Po kvalifikačním kole následovala postupně čtvrtfinále, semifinále a finále a zároveň i souboje o jednotlivá umístění. I potřetí v březnu bral "zlato" Jeník a "stříbro" MaTějK.

SouBoj

1.

Jeník

100

2.

MatějK

90

3.

Vítek

81

4.

Zdeni

73

5.

Johu

66

6.

Žofka

60

7.

Vendy

55

8.

Daník

51

9.

Patrik

48

10.

Ondra

45

11.

Helča

42

12.

Jáchym

39

13.

Eva

36

14.

Jarda

33

15.

Oli

30

16.

Róza

27

26. 3. - Po prázdninové pauze jsme pokračovali dalším tréninkem na Upravené mapě (pouze pro zkušené). Nejrychlejším byl opět Jeník před MatějemK.
Výsledky, mezičasy.
26. 3. - Tradiční rozjezd OB sezóny obstaraly letos opět Jarní skály. Běželi Stano a Pavel s Tomášem.
26. 3. Jarní sprint běžel v Hloubětíně Stano. Sprintoval více než 90 minut.
26. 3. - První březnový trénink - Ruská ruleta - nejlépe pro Jeníka. Čtyři borci nám oblíbenou dětskou hru nepřežili, neboť jednu z kontrol nenašli.
Výsledky, mezičasy.
26. 2. Pohár LBE po osmé části.
26. 2. - Poslední trénink v únoru - klasika s uzlovou kontrolou. V prvním kole si museli závodníci zanést kontroly do "lesa" a v druhé šli všechny "sebrat". Mapu nejlépe přečetla a pětadvacet kontrol nejrychleji sebrala Zdenička.
Výsledky částí.

Celkové výsledky:

Poř.:

 

Roznos:

Sběr:

Celkem:

1.

Zdenička

02:09

18:11

20:20

2.

Žofka

02:48

20:04

22:52

3.

Jáchym

02:19

21:22

23:41

4.

Eva

01:42

22:04

23:46

5.

Vítek

03:25

20:22

23:47

6.

Johu

04:14

19:37

23:51

7.

MatějK

03:42

21:35

25:17

8.

Patrik 

05:03

20:29

25:32

9.

MatějF

04:11

21:31

25:42

10.

Matouš

02:25

25:52

28:17

11.

Jarda

02:39

27:20

29:59

12.

Helča

02:34

32:49

35:23

13.

Róza

16:13

26:24

42:37

14.

Vendulka

02:13

disk.

disk.

26. 2. - Paměťové štafety - celkem 48 kontrol - zaběhli nejrychleji Patrik s Pavlou.
Výsledky.
26. 2. - Volání po intelektuálně jednodušším tréninku bylo vyslyšeno - běžela se "školní klasika". Tentokrát to bylo celkem bez problémů. Nejrychlejší - Jeník.
Výsledky, mezičasy.
26. 2. - Na začátku února - slovní spojení, piktogramy a mapové značky. Stále to není ono... Nejrychleji Johanka. Dva běžce jsem nezachytil, a tak pokud si pamatujete svůj výkon (či, zda jste na tréninku byli) z před čtyř týdnů dejte vědět.
 

Poř.:

 

Čas:

Tratě:

1.

Johanka

09:59

CK

2.

Zuzka

10:03

CK

3.

Róza

10:55

AI

4.

886288

13:08

BJ

5.

MatějF

13:17

CK

6.

Žofka

14:20

AI

7.

Vítek

15:00

EM

8.

Helča

15:27

DL

9.

Pavla

15:56

DL

10.

Jáchym

20:27

GO

11.

Matouš

22:36

BJ

12.

Jarda

22:39

EM

13.

1451523

25:17

HP

14.

Oliver

26:57

FN

  Daník

DNS

 

26. 2. - Ve Velké ceně Líšné pořádané Tomášem Vaníčkem nás zastupoval pouze KubaŠ, který si doběhl v kategorii B pro bronz.
28. 1. - Poslední lednový trénink na mapě měl prověřit znalosti piktogramů. A bohužel se moc nedařilo. Poměrně složitým závodem proplul nejrychleji Jeník.
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po čtvrté části.
28. 1. - Tradiční lednovou O - akcí je Vokober(g). Jednoduchý princip - sebrat co nejvíce bodů (kontroly jsou bodovány různě) z jedenadvaceti kontrol - je komplikován různými záludnostmi. Předloni to třeba byl zkrácený limit (jen 14 hodin - návrat do policejní hodiny), loni se to nedalo stihnout bez dvou přejezdů vlakem. Letos se dalo po startu doběhnout na nádraží a odtud pokračovat vlakem k přívozu, který byl jedinou možností, jak překonat Labe (za ním byly dvě třetiny kontrol), či naopak se vrátit do Teplic. Přívoz se stal neuralgickým bodem tohoto ročníku, neboť chyběla informace o tom, že se na něj vejde pouze 10 lidí (dva z toho již obsluhovali). Tím na začátku rozdal na zcela shodné karty. Nás tato lapálie (díky asertivnímu Kajmanovi) zdržela pouze půl hodiny a proto byl celodenní závod zkrácen na dvacet jedna a půl hoďky. Závod byl těžký - urazili jsme od přívozu přes 110 km s převýšením více než 5 000 metrů a velkou část v terénu (kopce, sníh, kamení), ale (jako vždy) s úžasnou atmosférou. Celodenní mráz letos zrušil bahno a ve sněhu bylo měkce. Chodidla a achilovky dost trpěly, ale na leden pořád dost dobrý. Přesto, že jsem v závěru Kajmanovi nadával, že mne ukecal na sedmadvacítku, byla to právě tato kontrola, která rozhodla o našem celkové vítězství. Pokud si chcete zažít opravdu magické okamžiky, doporučuji Vokober(g) 2024. Kudy jsme to šli se dá dohledat na webu akce nebo přímo či cesta od přívozu na Stravě.
28. 1. - Pražská zimní liga je v plném proudu a na Brdech v "Brdském speciálu" nás reprezentoval v kategorii D Stano.
28. 1. - Třetí lednový trénink se soutěžilo na "Zahrádce". Dvacet osm kontrol v devíti variantách ve správné pořadí se mnoha borcům posbírat nepodařilo. Více než polovina z běžců se ocitla na Diskotéce.
Celkové výsledky:
 

1.

Michal

6

05:07

2.

Pavla

5

06:45

3.

Jeník

2

07:47

4.

Žofka

6

08:23

5.

Irena

1

08:27

6.

Vendy

5

09:04

  Teo

1

Disk.

  Zdenička

9

Disk.

  Rózka

4

Disk.

  Johanka

8

Disk.

  Jára

1

Disk.

  Vítek

7

Disk.

  Daník

4

Disk.

  Rózka

4

Disk.

  Helča

2

Disk.

  Ondra

3

Disk.

Výsledky z SI + mezičasy.
28. 1. - Druhý trénink opět na mapě - Běžel se "Paměťák" a ve známém prostředí většině běžců nedělal žádné problémy. Na obtížnější trati vyhrál David před Katkou, na kratší Daník před Helenkou.
Výsledky, mezičasy.

28. 1. - První lednovou středu proběhl první letošní venkovní trénink. Soutěžní byl "Domeček". Nejvíce (a v nejlepším čase) jich oběhl Matěj, jedenáct společně s Jeníkem.
Celkové výsledky:

1.

Matěj

11

24:42

02:33

02:02

02:00

02:07

02:48

02:12

02:09

02:12

02:16

02:11

02:12

2.

Jeník

11

28:04

02:01

02:05

06:00

02:12

02:08

02:12

02:25

02:08

02:08

02:18

02:27

3.

Zdenička

10

23:06

02:21

02:06

02:06

02:21

02:21

02:37

02:12

02:33

02:07

02:22

 

4.

Vendy

10

24:43

02:21

02:19

02:22

02:26

02:22

02:37

02:46

02:27

02:18

02:45

 

5.

Jáchym

10

25:07

02:15

02:27

02:36

02:38

02:36

02:44

02:33

02:32

02:17

02:29

 

6.

Johanka

10

27:33

02:27

02:13

02:07

02:26

02:21

02:34

02:27

02:31

02:27

06:00

 

7.

Pavla

9

23:16

02:48

02:16

02:42

02:21

02:52

02:24

02:27

02:38

02:48

   

8.

Žofka

9

24:01

02:27

02:23

02:25

02:42

02:55

02:47

03:01

02:57

02:24

   

9.

Jára

9

24:42

03:22

02:46

03:02

02:33

02:36

02:24

02:27

02:54

02:38

   

10.

Vítek

9

25:48

02:43

02:21

02:19

02:28

02:35

03:02

03:17

03:23

03:40

   

11.

Oli

9

28:01

06:00

02:33

02:29

02:35

02:58

03:11

02:36

02:52

02:47

   

12.

Rózka

9

33:06

02:13

06:00

06:00

03:39

03:43

02:55

03:32

02:35

02:29

   

13.

Helča

8

26:07

03:03

02:55

03:21

03:37

03:50

03:59

02:21

03:01

     

14.

Eva

8

26:47

02:47

02:44

02:51

06:00

02:40

04:22

02:48

02:35

     

15.

Ondra

8

31:26

06:00

02:56

04:34

06:00

03:52

02:29

02:54

02:41

     

Výsledky z SI + mezičasy.
 


29. 12. - K nahlédnutí jsou všechny naše OB výsledky v žebříčcích, ve kterých figurujeme:
Žebříček B (po 6. kole - konečný); Oblastní žebříček mládeže (jaro) (po 7. kole - konečný); Oblastní žebříček mládeže (podzim) (po 6. kole - konečný);  Pražský pohár žactva (po 5. kole - konečný); Ranking; VeteRanking. Veteránský žebříček Pražské a Středočeské oblasti - jaro 2022 - konečný, Veteránský žebříček Pražské a Středočeské oblasti - podzim 2022 - konečný. Středočeský oblastní žebříček družstev mládeže (konečný).
29. 12. - Stano poslal vyprávění z OB na Mauriciu a ve Spojených arabských emirátech i s ochutnávkou map.
29. 12. - Poslední letošní trénink - Vánoční OBiatlon vyhrál těsně Tomáš před Davidem a Katkou.
Výsledky.

18. 12. - Ve středu se běžel poslední (třináctý) závod Poháru LBE. V bludišti byl nejlepší Jáchym před Ondrou.
 

Bludiště

14.12.2022

   

A+B+C+D

A

B

C

D

 

1

Jáchym

03:54

1

00:56

3

0:54

3

1:00

1

1:04

2224534

2

Ondra

04:17

4

01:11

1

0:52

5

1:02

3

1:12

1451524

3

Vendy

05:26

6

01:24

7

1:21

9

1:26

4

1:15

886288

4

Žofka

05:31

3

01:05

4

1:02

4

1:01

10

2:23

1452974

5

Daník

05:44

5

01:15

5

1:09

6

1:09

9

2:11

9201070

6

Matěj

05:50

2

00:59

10

2:46

1

0:58

2

1:07

981809

7

Eva

06:02

8

01:55

6

1:14

10

1:31

5

1:22

981802

8

Zdeni

06:10

10

02:35

1

0:52

1

0:58

8

1:45

981846

9

Helenka

06:21

7

01:35

8

1:46

7

1:21

7

1:39

1451523

10

Jarda

07:05

9

02:05

9

2:05

8

1:22

6

1:33

145297

Pohár LBE po třinácté části (konečné výsledky) + Tréninkové statistiky.
18. 12. - Minulý víkend běželi Luděk s Jáchymem další ročník Tour de Prague.
9. 12. - Předposlední závod Poháru LBE (Závěrečný vánoční orientační biatlon se již započítávat do celkového pořadí nebude) byly "2 strany". S mapou si tentokrát i za tmy poradili všichni. Nejrychlejší byl Jeník, druhá překvapivě Vendulka.
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po dvanácté části (se započtenými oblastními žebříčky).
4. 12. - Z Malých Přílep se běžely opět Čertoviny v rámci Pražské zimní ligy. Tomáš zaběhl opět velmi dobrý závod a vešel se do první desítky v elitní kategorii. Slušně i rozbíhající se Pavel v "béčku".
4. 12. - Biatlonová sezóna se rozjela a první závod vyhrál Teo.
Výsledky.
Pohár LBE po jedenácté části (se započtenými oblastními žebříčky).
23. 11. - Další trénink byl poznamenán množstvím omluv a technickými problémy, když mazací krabička začala řvát a přestala pracovat. Po nastavení nové mazací "hlavy", se všichni borci vydali do tmy a nakonec jediní, kteří absolvovali nejdelší trať byli Žofka a Matěj.
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po desáté části (se započtenými oblastními žebříčky).
23. 11. - Stano: Dnes ve třetí etapě v krásném prostředí jedné z nejstarších botanických zahrad konečně první "ale celkově to hodilo jenom 2.místo" Ještě bude jeden závod ale až v Dubaji v pátek 25.11. a potom domů do zimy. Dnes je mírně pod mrakem a je 29°. Dědín
19. 11. - Stano se ozval ze závodů na Mauriciu:
Na prvním mezinárodním závodu na Mauriciusu jsem obsadil 2.místo. Federace OB tu byla založena začátku září 2022.
A
Stano ještě jednou:
Ve druhé etapě, prý v lese, ale byli to otevřené pastviny (něco jako v Maďarsku) opět druhý. V neděli běžíme poslední etapu v přírodním parku. Je tu příjemné počasí 25-26° a nepadá tu sníh jako v Česku či na Slovensku. Dědín
V neděli ještě běží třetí etapu a poté příští týden dvě etapy v Dubaji.

19. 11. - Sváteční čtvrtek je datem významným kdečím, ale kromě jiného se již roky pořádá 17. listopadu Mistrovství světa ve SMIKu. Letos se běželo v Klánovicích na Migrujícím Vídrholci a byla to opět skvělá zábava. Vzhledem k tomu, že i já jsem s poraněnou nohou držel průměrnou rychlost za třetí kontrolou na 4:30 na km, a i po několika "přemýšlecích" zastávkách to po téměř hodině bylo 5:20, je zřejmé že to byl kalup. Navíc při mechanickém ražení a ve frontách člověk také nějaký čas strávil. Doby, kdy jsme závodili, jsou už dávno pryč, a tak teď jezdíme jen naplnit olympijské heslo a vychutnat si podzimní les. Byli jsme tu pouze dva a to oba již po pětadvacáté. Výsledky jsou pro naše opotřebená těla odpovídající :-). Pedro ve čtvrté desítce, Bohouš těsně za polovinou druhé stovky.
Kudy jsem to běžel já (a ostatní).

19. 11. - Ve středu bylo při tréninku přiměřeně hnusně, a tak se kromě fyzické přípravy běžela pouze Osmička.
Výsledky.
Pohár LBE po deváté části (se započtenými oblastními žebříčky)
19. 11. - Uplynulý víkend byla možnost OB vyžití na odnoži Pražských věží. Běžely (šly) se Berounské a Tetínské věže. Pokud vím akci absolvoval Honza s Eliškou a dalšími rodinnými příslušníky.
13. 11. - Osmou částí pokračoval Pohár LBE. Tentokrát poprvé na Dvojce. Běžela se Dlouhá lajna a skutečnou Lajnu si troufli pouze Jeník  s Pavlou.
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po osmé části (se započtenými oblastními žebříčky).
8. 11. - První listopadový víkend je tradičním termínem pro MČR v HROBu. Poněvadž o pořádání dlouhých orientačních závodů není velký zájem, stal se pořadatelem opět velký pořadatelský mág Honza Tojnar, jeho klub a přátelé z různých oddílů. Tudíž vůbec nepřekvapilo, že víkend byl po sportovní, kulturní i zážitkové stránce velmi silný.
Centrum závodu bylo v klášteře v Oseku, kde jsme byli i ubytováni v bývalých mnišských celách. My = oddílová výprava, která byla opět jako na MČR v rogainingu v červnu pouze dvojčlenná. Ale stejně jako v červnu jsme vybojovali dvě medaile. Po dvou zlatech v červnu to bylo tentokrát zlato pro Pedra v HH40 (společně s Ondrou Skripnikem) a bronz pro Honzu v HD60 (běžel s Alenkou).
Sobotní etapa měla pro většinu kategorií jasně rozdělenou trať na dva okruhy. My jsme šli první rovinatý a stihli jsme prvních cca 10 km za necelou hodinu. S nástupem do kopců jsme sice dost zvolnili, ale v cíli jsme byli za 3:45 s 27,5 km v nohou. To znamenalo vedení, neboť před námi doběhl pouze jeden borec (běžel sám) a jak se v neděli ráno ukázalo, mohl se nám stát osudným. Honza s Alenkou trať s drobnými chybami absolvovali o hodinu pomaleji a ve své kategorii se zařadili na třetí místo (druzí byly největší ultra OB legendy).
Odpoledne po drobné rehabilitaci (postel) následovala prohlídka kláštera (krása) a večer ještě následoval koncert Petra Linharta v kostele (nádhera).
V neděli startovali dříve Honza s Alenkou, neboť pořadatelé šli proti proudu, a ti co se nevešli do hendikepu běželi na začátku. Vítězové první etapy startovali všichni v 9:30. Tedy všichni... Nám díky doběhnuvšímu jednotlivci zapsali start v 9:50. Když mi tudíž Ondra volal v 9:15, kde jsem, když startujeme v 9:30, byl jsem trochu zaskočen. V 9:19 vybíháme ke startu vzdálenému 1,5 km (samozřejmě do kopce). Těsně před půl dobíháme na start, mažeme, kontrolujeme a vybíháme se sotva třicetisekundovým zpožděním. Horší je, že už teď mám dost... Následuje 28,5 km v kopcích za téměř čtyři a půl hodiny, které mám zčásti zamlžené (nejen kvůli mlze :-)). Ondra však běží bravurně a stejně tak i mapuje, a tudíž nakonec čelo před dotírajícími Sparťany udržíme. Našemu druhému páru se v neděli daří výrazně lépe, a i když je to opět třetí místo, ztráta na čelo je tentokrát necelých šest minut.
8. 11. - Odešel nám "letní" čas a tudíž jsme se ve středu stáhli z lesa do parku na Městskou horu. Na čtyřech krátkých okruzích byla nejrychlejší Katka. Některé kontroly byly tentokrát hodně blízko u sebe, a tak se urodilo i dost chyb vedoucích k diskvalifikaci (téměř polovina běžců).
Výsledky.
Pohár LBE po sedmé části (se započtenými oblastními žebříčky).
8. 11. - Czech O-Tour měl na konci října na programu dva závěrečné (6. a 7.) závody na Kokořínsku. Ve skalách běhali s ostatními téměř šestnácti sty borci i Martiny (v neděli už pouze jedna) a Tomáš.
Sobotní krátká trať na mapě Stará Husí cesta vynesla pouze osmé místo Martiny v D14B. V "áčkových" kategoriích Tomáš ve třetí a Martina ve čtvrté desítce.
V neděli se běžela klasika na mapě Čap a Tomáš vyběhl velmi pěkné 13. místo.

23. 10. - Poslední oblastní žebříček se běžel ze Všenor. Byla to klasika a opravdu to stálo za to. Čekal nás typicky brdský terén, kamenité svahy k Černolicím a Dobřichovicím, část plošší náhorní rovina, střední síť komunikací, množství porostových a terénních detailů, místy (dost často) kamenná pole a pozůstatky po těžební činnosti s množstvím detailů, většinou dobrá průchodnost. V obtížném terénu opět zaběhl skvěle Tomáš. Celkově čtvrtý s minimální ztrátou na čelo, což mu v součtu vyneslo skvělé druhé místo v Podzimním oblastním žebříčku. Výborně zaběhl i David (11. v H14) a v nesoutěžních kategoriích i desátý Jarda na fáborkách a Honza druhý v H45K.
 
V Podzimním oblastním žebříčku ještě šestý Matouš v H10. Ostatní (s výjimkou Matěje a Jáchyma) neodběhli ani čtyři (započítávané) závody a tudíž byly bez šance na slušné umístění.
Z veteránů se pochlapil pouze Stano - 9. v H75.
23. 10. - V sobotu se běžela krátká trať v Novém Kníně. Pátý oblastní žebříček se běžel ve zvlněném terénu s mnoha terénními i porostovými detaily, v západní části prostoru, kde se běželo na úvod a v závěru trati, bylo množství remízků a luk. Středně hustá síť cest, místy zarostlé sezónním podrostem. Mapa Bor příliš neslibovala, ale překvapila. Bylo to pestré a tak se to líbilo.
Výborně zaběhl Tomáš, který potvrdil skvělou podzimní formu (7. v H16). Do desítky se vešel i Stano a na fáborcích i Ondra. Ostatní se tradičně lehce chybovali a tudíž za nejlepšími trochu zaostávali.

23. 10. - Poslední říjnový venkovní trénink se běžel pod Teplou strání. V hodně zarostlé lese se nikdo neztratil, což bylo samo o sobě velkým vítězstvím. Díky Pavlovi za sběr kontrol.
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po šesté části (se započtenými oblastními žebříčky).
16. 10. Oblastní žebříček pokračoval čtvrtým kolem. První klasickou trať pořádali Kameničtí u obce Pohoří.  Závodní prostor byl situován do hornopožárského polesí v nadmořské výšce 350 - 510 m n. m. Les je zde tvořen smrkovo-bukovo-modřínovou dřevinou. Severní a centrální část závodního prostoru je rovinatá až mírně zvlněná, porostově velmi pestrá, na mnoha místech plochy hustého lesa s různě sníženou průchodností. Jižní, západní a východní část prostoru je tvořena svahy (místy prudkými) s množstvím žulových kamenů, balvanů a menších skalek včetně několika starých žulových lomů. Lokální pozůstatky zlatokopecké činnosti. Středně hustá síť komunikací. Intenzivní odtěžování kůrovcové kalamity (mnoho nových velkých pasek).
Mapa s měřítkem 1 : 15 000 pro mladší (16 - 35) a "desítka" pro ostatní. V silně obsazených soutěžních kategoriích se do první desítky prosadil pouze Tomáš v H16. Do druhé ještě doběhli: Helenka (15. v D10), Katka (15. v D16), Irena (18. v D35L), Matouš (19. v H10) a Jeník (15. v H12).
Po čtvrtém kole jsou v oblatním žebříčku nejvýše (jsou započteny dva závody ze čtyř) - Tomáš (druhý v H16) a Matouš (9. v H10).
16. 10. - Oba víkendové dny se běžel tradiční Vodňanský kapr. Centrum bylo letos mezi Drahonicemi, Pivkovicemi a Netonicemi. Běželo se pod Knížecím kamenem na mapě Knížecí kámen.
V sobotu skvěle zaběhly Elišky v D12, když obsadily druhé a čtvrté místo. Ze soutěžních kategorií ještě výborně veteráni - Stano třetí, Bohouš devátý.
V neděli zaběhla výtečně EliškaR, která druhou etapu vyhrála a o kapra přišla až ve finiši, když jí na vítězství scházely čtyři sekundy. Druhá Eliška chybovala, ale i tak to stačilo na třetí místo v etapě i (dělené) celkové. Stano čtvrtý v druhé etapě udržel bronz celkově. Do desítky se vešel opět i Bohouš a tentokrát i Maruška v D14.
16. 10. - Stadion Nový Bor pořádal v sobotu ve Sloupu oblastní žebříček Ještědské oblasti. Běželo se na mapě Skalní hrad. Pro většinu kategorií s měřítkem 1 : 7 500. Z našich borců se do cíle dostali Honza a Jeník (8. v H12).
16. 10. - Další středeční trénink se běžel u Libečova. Příjemný terén hezké počasí a poměrně krátké tratě. Všechny tři kategorie měly tentokrát suverénní vítěze.
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po páté části (se započtenými oblastními žebříčky).
6. 10. - Včerejší trénink se běžel po čase opět pod Jezevčí skálou. Díky technickým potížím se stavitel "trochu" opozdil, a tak jsme se do lesa vydali s více než hodinovým zpožděním. Část borců nakonec chvátala domů a ani si nevyčetla čip. Díky Pavlovi (roznos kontrol) a Irence (sběr kontrol). Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po čtvrté části (se započtenými oblastními žebříčky).
6. 10. - V neděli následovalo třetí kolo oblastního žebříčku. Pořádali Hostivičtí u Svárova. Mapa - Štola svatého Vojtěcha měla pro mladé měřítko 1 : 10 000, pro veterány 1 : 7 500, neboť terén byl dost členitý. Stejně jako v sobotu se běžela krátká trať. Terén byl kopcovitý se smíšeným lesem a kamenitou podložkou. Významná část závodního terénu byla v oblasti, kde se v 19. století těžila železná ruda. Zajímavostí tedy nebyla jen vlastní štola sv. Vojtěcha, ale také pozůstatky po důlní činnosti jako jsou hluboké odtokové rýhy (a těch bylo opravdu dost), jámy a malé lomy s hodně příkrými srázy. V lese také byly skalky a kamenná úbočí, odkud byl někde krásný výhled do údolí Kačáku (pro ty, co se stačili kochat).
Mezi nejlepších deset se tentokrát dostal pouze Stano (H75). Velmi slušný výkon stačil Tomášovi tentokrát pouze do poloviny druhé desítky.
6. 10. - V sobotu pokračoval oblastní žebříček druhým kolem v Praze v lese mezi Cholupicemi, Komořany a Točnou. Běželo se na mapě U letadýlek (nakopni vrtuli). Podle rozpisu to byl: Jehličnatý a smíšený průběžný les, svah s erozními rýhami a skalkami, vrcholová partie s porostovými detaily, středně hustá síť cest, nadmořská výška 250 – 310. Ve skutečnosti byl místy opravdu hodně neprůběžný. Centrum na dětském hřišti bylo malé, ale pěkné (ale díky za to, že pršet začalo lehce, až když jsme se vrátili z lesa).
Do elitní desítky se v soutěžních kategoriích probojovali pouze (nejstarší) Stano (7. v H75) a (nejmladší) Matouš (9. v H10).
29. 9. - Poslední trénink v září byl zároveň prvním oblastním žebříčkem. Pořádala Tretra Praha z Hradešína na mapě Hradešínský les 2k22. Terén byl lehce zvlněný, středně hustá síť komunikací, smíšený a jehličnatý les, v údolích, ale i na hřbetech menší kamenité pasáže. V severní části (méně zelené) to bylo velmi pěkné proběhnutí, zatímco v jižní to byla trochu "houbařina". Ovšem kromě hnusného počasí, to byla hezká "krátká".
Výborně zaběhl opět Tomáš, jehož podzimní forma je vynikající - třetí místo v H16 (druhý Středočech).
V soutěžních kategoriích se už nikdo další do první desítky nevešel. V D10F vyběhla Helenka cenné osmé místo a Daník se v H10F do desítky nevešel jen velmi těsně. Mezi Středočechy ještě sedmý David v H14 (celkově patnáctý) a šestý Matouš v H10 (celkově sedmnáctý). Ale i ostatní zaběhli pěkně a vesměs se odlepili ode dna.
Pohár LBE po třetí části (se započteným oblastním žebříčkem).
29. 9. - Třetí trénink se běžel na sparťanské mapě z Vráže. Po spoustě omluv od marodů se na třech tratích utkalo běžců jen nemnoho. V mokrém lese si na nejdelší trati vedla nejlépe Katka, na střední Žofka a na krátké Matouš. Výsledky; mezičasy.
18. 9. - První zářijovou středu pořádal Honza úvodní podzimní trénink. Přesto, že se běželo kolem rozhledny na Dědu o neúplnou mapu velký zájem nebyl. Celkově byl jasně nejrychlejší David.
Druhý trénink se běžel v Praze. Tradiční nezájem byl o štafety a tak všichni startovali mezi jednotlivci
a tudíž k porovnání s nejlepšími nedošlo. Alespoň na nás zbylo spousta míst na !bedně".
Pohár LBE po druhé (podzimní) části,
11. 9. - Závěrečná dvojice  závodů "béčkového" žebříčku se běžela v Přehořově u Žihle. Běželo se u nejmladšího českého (Odlezelského) jezera, které vzniklo v roce 1872, kdy se část úbočí Potvorovského kopce dala do pohybu a zahradila tok Mladotického potoka.
Terén tvořil svah k Mladotickému potoku s převýšením zhruba 150 m a dvěma bočními údolími. Z toho jedno bylo zařízlejší a s místy břidlicovými skalkami a sutí pod nimi, v části i mírný protisvah na západ. Zmíněný sesuv i těžební činnost v době před sesuvem dodává prostoru ojedinělé terénní i skalní detaily. Ve zbytku prostoru byl terén typicky severoplzeňský - rychlý, místy s rýhami. Podložku byla klasifikována jako rychlá, v převážně borovém lese bylo místy borůvčí. Část prostoru zaujímaly své místo louky a pastviny.
Sobotní krátká trať nadchla především dvěma prvky - krásný terén a velmi čitelná mapa (pro veterány
1 : 7 500). Krátkou trať nás absolvovalo jedenáct a skvěle zaběhl Tomáš, který v kategorii H16B bral bronz. V desítce ještě Pedro v H55B. Ostatní vyrobili větší množství chyb, ale i oni si terén užili.
I v neděli se ve stejném terénu stavba tratí vesměs velmi povedla. Dnes nás srážely ovšem větší chyby (Tomáš jen jednu) a slabší fyzická kondice. Dařilo se opět Tomášovi, ale tentokrát to stačilo "jen" na dvanácté místo. Pedro mezi veterány na konci první desítky.
Žebříček B skončil a v celkovém hodnocení se Tomášovi, kterému první dva závody nevyšly a druhé dva neabsolvoval, licenci A vyběhnout nepodařilo - obsadil celkové 17. místo, když "áčko" bralo pouze prvních osm. Pedro v H55B šestý.

3. 9. - Závěrečný srpnový víkend patřil West cupu. Centrum bylo ve Ski areálu Velflink v Perninku. Všechny tři etapy se běžely na stejné mapě a tak se stávalo, že se kontroly opakovaly. Terén byl horský, zvlněný až kopcovitý, s méně hustou sítí cest a rozmanitou podložkou, místy bažinatý terén. Vzhledem k tomu, že všichni naši vynechali druhou etapu, nebyl z nich nikdo v celkových výsledcích hodnocen.
3. 9. - Tradiční Pěkné prázdniny v Českém ráji v režii Trutnova opět po osmi letech na Branžeži. Běhalo se ve skalnatém, členitém, mírně kopcovitém, místy rovinatém a otevřeném, mapově i fyzicky velmi náročném terénu s několika skalními městy. Naši borci (Tomáš - H16 a Stano - H75) obsadili ve velmi silné konkurenci místa ve druhé desítce.
15. 8. - Na začátku srpna pořádala Pragofka pětietapový závod Tis 2022. Ve (většinou) známém terénu - smíšený mírně kopcovitý les s velkým množstvím situačních detailů - balvany, srázy,
porostové detaily, dobrá průběžnost, středně hustá síť komunikací - postavili dvě krátké, dvě klasické a závěrečnou (handicapovou) zkrácenou etapu.
Stano absolvoval pouze liché etapy, a tak jsme nikoho v celkové pořadí nezapsali.
25. 7. - Letní závody pokračovaly výborně obsazeným H. S. H. Vysočna cupem (Botas). Centrum bylo v Křižánkách. Běželo se v převážně jehličnatém lese s hustou sítí cest, průseků a vodotečí a těžkou běžeckou podložkou. Místy byly i oblasti s kamenitými detaily. Stano strávil v lese celkem více než šest a půl hodiny a dřina se vyplatila - bronz v kategorii H75B. Dařilo se i Martině - šestá v D45B. Děvčata lovila až ve druhé desítce.
23. 7. - O minulém víkendu se běžel Czech O tour v Jizerkách. Tratě byly postaveny v náročném jizerskohorském terénu s řadou skal, kamenů a kupek. Tři etapy absolvovaly holky ze Slovenska (Martiny + Katka) a Tomáš. Ve velmi silné konkurenci si první desítku vybojovalo Tomáš ve druhé a třetí etapě.
14. 7. - U Skřípova, jižně od Hradce nad Moravicí, bylo letošní centrum Velké ceny Slezska (Grand prix Silesia). Běžely se čtyři etapy na mapě Bleška v převážně rovinatém terénu se spoustou porostových tvarů (náletový́ porost), s pravidelnoú sítí cest a množstvím melioračních rýh. Závodníků byly tentokrát necelé dvě stovky a tak to i tentokrát zacinkalo, když si Katka (D12) vyběhla stříbro.
8. 7. - Na Pískovce 2022 rovnou od pondělí navazovaly třídenní O-Požáry. Centrum bylo na louce u Kamenného Přívozu. Závodní prostor byl situován do hornopožárského polesí. Severní a centrální část závodního prostoru byla rovinatá až mírně zvlněná, porostově velmi pestrá, na mnoha místech plochy hustého lesa s různě sníženou průchodností. Jižní, západní a východní část prostoru je tvořena svahy (místy prudkými) s množstvím žulových kamenů, balvanů a menších skalek včetně několika starých žulových lomů. Lokální pozůstatky zlatokopecké činnosti.
Přesto, že se dalo pořadatelům leccos vytknout, to nejhlavnější - terén, mapy i tratě byly výborné.
Tentokrát to (i díky velmi malé účasti běžců ve většině kategorií) dokonce i několikrát zacinkalo. Zlato na nás sice žádné nezbylo, ale dvě stříbra pro Matěje (H14) a Pedra (H55) a dva bronzy pro Katku (D12) a Matouše (H10).

8. 7. - Prázdniny začaly na pískovcích. Sandstones | Pískovce 2022 se běžely z Oken u Doks. Běželo se ve skalnatém, velmi členitém terénu s mnoha terénními detaily a pískovcovými skálami.
Do první desítky se proběhli Justína (6. v H14A), Tomáš (7. v H16A) a Stano (5. v H75)
28. 6. - V tradičním termínu se běželo i MČR v rogainingu. Letos byla centrem Hnátnice v podhůří Orlických hor. Letos byl ve znamení návratu ke kořenům - velmi skromné shromaždiště, zelenobílá mapa (SHOCart). Terén popsali pořadatelé z Orienteering Adventure: "Zvlněný terén protnutý údolím Orlice. Občas dovedou kopečky překvapit svojí strmostí. Okolo řeky se i skalka najde. Civilizace je vidět skoro na každém kroku, nicméně někdy je tato reprezentována rozsáhlými poli nebo pastvinami. V lesích je hustá síť cest, které nejsou vždy všechny v mapě. V údolích prakticky vždy najdete silnice. Nadmořská výška cca 300 – 720 m n. m."
Něco přes 130 běžců se utkalo v souboji o mistrovské tituly a vítězství ve dvanácti a šestihodinovém rogainingu. Zastoupení našeho oddílu je bohužel již několik let minimální a i letos se z Berouna vydali pouze dva běžci. Honza na poslední chvíli řešil lapálie s Janiným kolenem (s Janou to měla být generálka na srpnové mistrovství světa, kde byly ambice na velmi slušné umístění), a tak svého spoluběžce (Karla) nakonec ulovil až těsně před závodem. A ač se Karel snažil, seč mu síly stačily, Janu zcela nahradit nedokázal. Druhý ze superveteránského páru - Pedro - našel již v lednu výrazně mladšího (a také výrazně výkonnějšího) parťáka. Celý závod se nesl ve sběru spousty úžasných zážitků (a tak možná začátkem července vznikne povídání o tom, jak...), které vyvrcholily nasbíráním největšího množství bodů ze všech a tudíž i vítězství v kategoriích MV, ale především i v hlavní kategorii MO.
28. 6. - Na východě se běžela Veteraniáda. Opakoval se systém, v němž se během prodlouženého víkendu odběhly všechny tři hlavni závody.
Sprint se běžel v Litovli. Závod rozběhla skvěle Martina (ještě po třetí kontrola na medaili), ale po několika drobných chybách se propadla na konečné deváté místo s odstupem dvě a půl minuty na vítězku. Stano po operaci opět běhá, ale za nejlepšími od začátku zaostával. I tak to nakonec stačilo na závěr první desítky.
Na sobotní klasickou trať si nikdo netroufnul a tak jediný náš zástupce - Stano - běžel až nedělní krátkou trať. Několik větších chyb (hlavně kontroly 7 a 8) Stana poslalo až na 13. místo.
28. 6. - Poslední jarní trénink, započítaný do Poháru LBE se běžel na mapě Schrboroh. Michal postavil poměrně náročné tratě, které si všichni zúčastnění užili.
 

Schrboroh

Kategorie D:

1.

Tomáš

51:22

2.

Bára

60:38

3.

Jáchym

91:14

4.

Matěj

93:29

5.

Luděk

93:41

6.

Irena

94:35

 

Jeník

DISK

Kategorie: K

1.

MatoušB

41:25

2.

PavelB

41:34

3.

Vendulka

49:20

4.

Žofka

51:47

5.

Jarda

52:12

6.

Zdenička

56:10

7.

Ema

57:44

8.

Anežka

57:53

 

Johanka + Daník

DISK

Pohár LBE po dvacáté čtvrté (poslední) části (se započtenými oblastními žebříčky).
19. 6. - Středeční trénink pořádal Michal ve spolupráci s Luďkem na Dědu.
 

Z palpostu

Kategorie D:

1.

Zdenička

61:17

2.

Jeník

76:25

3.

Matěj

85:04

4.

Luděk (sbíral kontroly)

91:10

5.

Jáchym

99:17

Kategorie: K

1.

Žofka

38:43

2.

Pavla + Jarda

39:56

3.

Helenka

41:45

4.

DavidT + Daník

55:53

Pohár LBE po dvacáté třetí části (se započtenými oblastními žebříčky) Ještě dojde k úpravě tabulky započtením "desitek" a "fáborků" z oblastních žebříčků.
Středočeský oblastní žebříček mládeže - jaro byl upraven (započteny pouze 4 závody) a tak nám David klesnul na (stále skvělé) čtvrté místo.
13. 6. - Skončil Středočeský oblastní žebříček mládeže - jaro. Díky vítězství v posledním kole se na skvělé druhé místo (a získal licenci B) zařadil David. V zhledem k tomu, že ostatní absolvovali minimum ze započítávaných pěti závodů (ty odběhl již pouze Jáchym), nenahlédli ani do první desítky (tedy Katka z jedenáctého místa v D16 trochu nahlédla) a licence B pro ně byla vesměs dost vzdálená. Blízko k ní měl pouze Jeník, kterému stačilo odběhnout jeden závod navíc...
13. 6. - Posledním (sedmým) kolem pokračoval jarní oblastní žebříček mládeže středočeské oblasti, který byl zároveň oblastním přeborem na klasické trati. Pořádali stavaři u hvězdárny v Ondřejově. Terén (Zvlněný, v západní a severovýchodní části více, s pár kameny, kupkami, rýhami, místy s podrostem. Středně členitý porostově, vyšší hustota cest.) si užívalo na osm stovek běžců toužících titulech. A letos to po nějaké době opět klaplo, když David vybojoval zlato v kategorii H14!
Jinak se do desítky protlačili pouze borci v nesoutěžních kategoriích (Ondra, Honza) a také navrátivší se Stano (5. v H75).

8. 6. -  Dneska se běžela 5. část ŽPPŽ (a poněvadž nebyl zájem o následné sobotní štafety, také poslední) v oboře Hvězda. V hodně zeleném lese byly postaveny hezké tratě, které prověřily orientační (a ne houbařské) dovednosti dětí. Dařilo se opět hlavně na fáborkách - Daník sedmý, Jarda desátý. Ostatní si v lese celkem pobyli a kromě Davida (opět nejrychlejší Středočech v H14) a Jeníka (šestý Středočech v H12) přesáhli všichni dvojnásobky časů vítězů svých kategorií. Je třeba ještě hodně zapracovat...
Pohár LBE po dvacáté druhé části (se započtenými oblastními žebříčky)
7. 6. -  I po pětadvaceti letech od založení závodu pokračoval v neděli další ročník Hřebenáče, koloběhu z Jinců do Všenor. První svou porci 35 kilometrů zvládl a doběhl do cíle Petr Kuželka (sóloběžec). Nejrychlejší koloběžci byli Filip a Honza Bečvářovi a hlavní kategorii (mixy) vyhráli letos opět po letech Alenka s Honzou Markovi. A poněvadž je Hřebenáč koloběh, měli jsme letos na trati i rychlou "koloběžku" Hanku Kunzfeldovou.
2. 6. Čtvrtým kolem pokračoval Žaket Pražský pohár žactva. Běželo se v Troji na mapě Císařský ostrov se sprintovým měřítkem 1 : 4 000. Centrum tradiční, zmatky s cestou na start netradiční (modrobílé fáborky do tří směrů). Plochý terén nahrával rychlým běžcům. Zajímavostí bylo i to, že někteří závodníci byli tak rychlí, že dosáhli na postupu 65-76 záporné časy. Výborné třetí místo vyběhl na fáborcích Daník a skvěle zaběhla Eva v D10 (sedmá). Do desítky s vešel ještě David (nejrychlejší ze Středočechů).
Pohár LBE po dvacáté první části (se započtenými oblastními žebříčky).
31. 5. V neděli pokračoval předposledním kolem Oblastního žebříčku. Po týdnu jsme se vrátili nedaleko Chyňavy. Tentokrát pořádala Sparta na mapě Muňava (nebo jejím výřezu - Schrboroch). Terén s malým převýšením, ale obtížně průběžnou podložkou prověřil nejen fyzické schopnosti. Tradiční centrumv objektu bývalých kasáren, vygenerovalo dlouhý "pochod" na start a z cíle. Ti co běželi v druhé polovině startovní listiny si užili i májový deštík a všichni se probíjeli dostatkem ostružin. Dařilo se nám opět pouze na fáborkách (třetí Matouš, šestý Ondra) a "krátkých" tratích (druhý Honza, desátá Bára). V soutěžních tratích mezi mládeží David (14. v H14) čtvrtý Středočech a mezi vetoši vrátivší se Stano (5. v H75).
26. 5. 3. závod Pražského poháru žactva se běžel v Hloubětíně na mapě Lehovec s měřítkem
1 : 7 500, takže cesta ubíhala celkem svižně (tedy pokud jste nevyráběli chybičky). Dvacátou část Poháru LBE (a tudíž další trénink) tentokrát poctilo svým běžeckým a orientačním uměním i 10 našich žáků, dva dorostenci a čtyři dospělí. Zajímavý terén, kde se střídal členitý les s přeběhy v zástavbě rozhodně neurazil. Největší úspěchy dosáhli ti nejmladší na fáborkách, když Anežka vyhrála, Daník byl druhý a Ondra bral třetí místo. Bez fáborků nejlépe Jeník (12. v H12) - šestý mezi Středočechy. Velmi hezky zaběhnul i MatějF (7. v T2).
Pohár LBE po dvacáté části (se započtenými oblastními žebříčky).
22. 5. - Nedělní krátké trať vytěžila z terénu všechno co šlo. Tratě byly vedeny velmi citlivě, vzhledem k "zelenosti" mapy, ale byly poměrně náročné. Opět se dost chybovalo, ale kratší časy generovaly i kratší odstupy. Tentokrát nás posílila slánské divize. Po rozpačitém úvodu se pěkně rozběhl Tomáš (H16) (svoji ztrátu nasbíral na třech chybách) , ale do desítky se vešli pouze Pedro (7. v H55B) a Stano (8. v H75B).
22. 5. - V nedělní klasice na "Áčkách" se děly věci. Všechny časy z Ligy 100 (Matěj skoro tři hodiny!), ale všichni včas v cíli a všichni mládežníci na velkou bednu -  Luděk (1. v H18C), Matouš (4. v H10C), Matěj (4. v H14C) a Jáchym (6. v H12C).
22. 5. - Hlavními událostmi sezóny pro naše nejlepší borce jsou (zatím) závody Žebříčku B. V sobotu začal Žebříček B za "humny", když kladenští pořádali na mapě Žlábek. Centrum, které bylo řešeno na poslední chvíli bylo dost "divoké", ale o-běžce to asi nijak nezaskočilo. Běžela se klasika a náš výběr dost ztrácel, neboť jsme jako vždy běželi velmi hezky, ale moc pomalu. Terén byl podle očekávání dost zelený, ale dost pestrý a v hustém a kamení se dalo dělat dost chyb. Ztráty na vítěze byly vesměs dost přes dvacet minut. Do desítky se vešel pouze Pedro na pátém místě (H55B).
22. 5. - Nedaleko Oldřichova pokračoval i za naší účasti Žebříček A, který byl zároveň i závodem Českého poháru a také World Ranking Event. V sobotu se běžela krátká trať. Vzhledem k tomu, že naši běžci zatím (?) výkony potřebné ke kvalifikaci na tyto závody nemají, běžely nesoutěžní kategorie. A byla to lesní disk.(otéka). Do cíle se včas dostali pouze pátý Jáchym (H12C) a šestý Matouš (H10C).
19. 5. - 2. závod Pražského poháru žactva byl opět zároveň tréninkem a devatenáctou částí Poháru LBE. Běželo se ve Kbelích a horší dostupnost se podepsala i na nižší účasti. Ovšem všichni čtyři žáci i jediná dorostenka podali výrazně lepší výkony, než ty které zaběhli naši minulý týden. Prales byl celkem kulturní plocha, kde k dobrému výsledku byly třeba více rychlé nohy než bystrá hlava. Ale zadarmo to zase úplně nebylo - výborný trénink pro mladé. Nakonec to i cinklo, když Daník se sám na fáborkách promapoval až k bronzu. Do desítky se vešel i sedmý Matouš v kategorii H10.
Pohár LBE po devatenácté části (se započtenými oblastními žebříčky).
19. 5. - O víkendu proběhlo MČR ve sprintu a MČR sprintových štafet. Běželo se sice v Praze (ve Stodůlkách), ale naše výkonnost nás na hlavní závody nepustila. Několik našich borců se alespoň zúčastnilo přidaných veřejných závodů. V sobotu nejvýše Honza (10. v H35), v neděli hned dvě místa v elitní desítce - Kamil (8. v H35) a Šimon (9. v H16).
12. 5. - 1. závod Pražského poháru žactva byl zároveň tréninkem a osmnáctou částí Poháru LBE. Na sídlišti a v přilehlých parcích, na mapě Papouškův revír, se běžel pěkný (delší) městský sprint.
Mezi žáky nejvýše David (10. v H14) - nejlepší ze Středočechů. V tréninkových tratích jasně nejlepší Tomáš (16. místo ze 150 běžců).
Výsledky a mezičasy.
Pohár LBE po osmnácté části (se započtenými oblastními žebříčky).
4. 5. - Poslední samostatný oddílový trénink se běžel dneska od rozhledny na Lhotce. Na krátké trati se všichni vrátili poměrně rychle (nejrychleji Patrik), na dlouhé mnozí dost chybovali. Jasně nejlepší čas opět pro Davida.
Díky Ireně za roznos a Tomášovi za sbírání kontrol.
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po sedmnácté části (se započtenými oblastními žebříčky).
3. 5. - O víkendu se běžely 4. a 5. kolo oblastního žebříčku. V okolí Lužné u Rakovníka se našly pro oba dny velmi hezké terény (ten sobotní pro krátkou trať byl exkluzivní).
V sobotu se  na krátké trati (bylo zároveň přeborem oblasti na KT) dařilo klukům na fáborkách (Matouš třetí, Ondra šestý). Jeník a Tomáš v druhé desítce (oba ale v první desítce v oblastním žebříčku
) a mezi dospělými nejlépe Honza v H35.
V neděli se na "klasiku" vydalo 30 "lokomotiv" a většinou si tratě pěkně užívali. Místa v první desítce ale opět pouze na fáborkách (Anežka, Ondra a Matouš) a v "káčkách" (Bára, KubaŠ a Honza). My ostatní jsme běželi dobře a hlavně dlouho.
29. 4. - Poslední dubnový trénink se běžel v severní (neoběhané) části Dědské mapy. Nesedící porosty vyvolaly u těch nejlepších trochu vášní, ale všechny nakonec opět přemohl "vetoš" - tentokrát Kamil.
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po šestnácté části (se započtenými oblastními žebříčky).
29. 4. - Povelikonoční trénink u Libečova (opět díky Kavkám) jasně pro Honzu, který pokořil všechny naděje. Velmi hezký terén, dost zima a i nějaká padající voda...
Výsledky, mezičasy.

17. 4. - Tradiční Pražské Velikonoce absolvovalo (alespoň část) pět našich běžců. Do "cíle" dorazil pouze Pavel (H45A) a skvělý výsledek vyběhl Tomáš - bronz v H16.
17. 4. - Středeční trénink - okruhy Kolem rozhledny opět pro Davida.
 

Kolem rozhledny

Kategorie: D

1.

David

43:24

2.

ŠimonB 

57:59

3.

Katka

65:43

4.

Jeník

71:50

5.

Žofka

72:09

6.

MatějK

82:30

Kategorie: K

1.

Vítek

35:27

2.

Jarda + Pavla

36:00

3.

Patrik

36:57

4.

Vendulka 

47:11

5.

Daník

47:57

6.

Anetka

49:59

7.

Helenka

57:28

8.

Johanka

71:06

9.

Rózka

71:10

 

Ema

Disk.

 

Eva

Disk.

 

Ondra

DNS

Pohár LBE po čtrnácté části (se započtenými oblastními žebříčky).

17. 4. - Po MČR v NOBu pokračoval ŽA krátkou tratí, kterou od nás ale nikdo neběžel, neboť my jsme si počkali na odpolední 3. kolo Oblastního žebříčku. Terén byl podobný tomu nočnímu (běželo se v severnější části prostoru) a i tratě se opět dost líbily. Do první desítky se nám tentokrát opět vecpal Matouš (8. na fáborkách). V soutěžních kategoriích se do druhé desítky vešel David (H14 - mezi Středočechy ale na třetím (!) místě) a mezi dospělými Michal (H35).
17. 4. - Po pár letech, kdy jsem se žádného "nočáku" nezúčastnil, jsem se rozhodl to opět zkusit. Poněvadž se MČR a Veteraniáda pořádaly v kousek od nás, tak jsem se rozhodl zvednout se z gauče, nabít lampičku a vyrazit. Centrum závodu v sále hasičárny ve Struhařově bylo pro doznívající Covidovou epidemii naprosto "ideální". Téměř 500 lidí na ploše asi 120 metrů čtverečných ale vytvářelo dostatečné teplo, kterého se venku příliš nedostávalo. Závod samotný proběhl ve velmi hezkém, pestrém terénu (čistý les střídaly hustníky, klacky pod nohami v relativně rovném lese, šutry v solidních krpálech, suchá pevná podložka s bahnem po kolena) s poměrně (až na pár sporných místeček) přesnou mapou a dost obtížnými tratěmi.  Mně tradičně trvalo nějakou dobu, než jsem se dostal z "Jiříkova vidění" do reality (zabloudil jsem už cestou na start, nestačil jsem se v koridorech připravit, a tak hned na jednotku - byla kousek za startem a celá po cestě - vyrážím lehce bokem a musím korigovat, dvojka už slušná, ale dohledávka trojky opět trochu mimo), ale potom už následovaly jen další (sociální) jistoty a po necelé hodině jsem se probojoval do cíle. Poněvadž i další borci chybovali, stačilo to na bronz.
17. 4. - V Novém Boru si zaběhli Honzové s Ondrou městský sprint. Ondra překvapil výborným výkonem a prvním místem na fáborkách. Větší z Honzů těsně za desítkou v H40.
7. 4. - Díky Sparťanům (Kavkovi) jsme se mohli při tréninku podívat do jiného lesa. Nečekaně náročný profil i běžecká podložka dala běžcům dost zabrat. Na kratší trati vyhrála Žofka, na delší těsně David před Tomášem. Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po třinácté části (se započtenými oblastními žebříčky).
2. 4. - Oblastní mistrovství ve sprintu (druhý závod středočeského žebříčku) bylo zároveň prvním nominačním závodem na Olympiádu dětí a mládeže. Překvapivě pěkně postavený městský sprint v sobě skrýval množství voleb postupů a ačkoliv to nebylo tak technické jako minulý týden v Terezíně, schopnosti mapovat za svižného běhu to rozhodně prověřilo. Z naší dvojice, běžící hlavní pánskou kategorii, sice pomalejší, ale úspěšnější (se všemi terčíky) Pedro (v páté desítce).
28. 3. - Na druhý závod středočeského žebříčku se (bohužel) nepřihlásil z mládeže nikdo (a tudíž propásli možnost nominace na MČR ve sprintu). Nezapomeňte se hlásit na třetí díl. Den po MČR v NOB se běží ve Struhařově na mapě Rybníky další krátká trať, která bude zároveň nominací mládeže na olympiádu.
28. 3. - V neděli nám začal oblastní žebříček prvním kolem. Běžela se krátká trať na mapě Milý Bor. Slibovaný krásně průběžný les se místy moc nekonal, ale jinak vše OK. Umístění centra s blízkým parkovištěm, startem i cílem potěšilo a v i v lese to bylo hezké. Terén byl pestrý (od rovin až po prudké svahy), mapa celkem (s drobnými výhradami v severním svahu) seděla, počasí bylo krásné, koláče chutné... Co víc si od závodu přát. No možná ještě nějaké to hezké umístění. Do desítky se vešel pouze Matouš na fáborkách. V soutěžních kategoriích nejlépe David v druhé desítce (pátý mezi Středočechy).
28. 3. - Jarní OB sezóna se rozjela v Terezíně. V rámci Czech O-Tour 2022 se běžely dva sprinty a opravdu nezklamaly. Technicky náročný pohyb v podzemí, po zemi i v nadzemí prověřil schopnost rychlého rozhodování a především dobrý zrak. Terén rozhodně potěšil a i naše výsledky byly vesměs dle očekávání. Výtečně zaběhl KubaŠ v kategorii H21B, dvakrát na bednu. Ostatní tři borci se jednou dostali do cíle bez ztráty kytičky a jednou diskotéta.
24. 3. - Jedenáctý, první jarní trénink od "Horního" dubu opět jasně pro Davida. Kratší trať vyhrál Jáchym. Výsledky, mezičasy.
Vím , že se nemají měnit podmínky soutěže v jejím průběhu, ale... Do pořadí "Poháru" se z důvodu motivačních budou započítávat i vaše (dětské) výsledky ze závodů oblastního žebříčku + bonusové body za zakreslenou mapu.
Pohár LBE po dvanácté části.
22. 3. - Sezóna se rozbíhá a tak nezapomeňte na včasné přihlašování sebe a svých blízkých na závody na (v) ORISu.
22. 3. - V období, mezi koncem Pražské zimní ligy a začátkem oblastních žebříčků probíhá několik tradičních závodů - trutnovské Jarní skály, hradecký Jarní pohár a především Brutus Extreme Orienteering, pořádaný sdružením GEMMA. Po covidovém přesunu do podzimu se letos "Brutus" vrátil do jarního termínu. Na dvoudenní pobíhání v kopcích okolo Vltavy (centrum bylo v penzionu Kaskáda v Solenicíc) na mapě použité při deštivém MČR v rogainingu v roce2020 se letos přihlásily dvě kompletní dvojice (Uhlíci a MGM).  Smíšené družstvo sestavili Patrik s Ladou a čistě mužské Pedro s Pavlem. Princip závodu je popsán na jeho stránkách.
Sobotní šestihodinovku naše (pánská) dvojice rozbíhá s taktikou "Chyťte Sádla.." Taktika skvělá, ale jako vždy jsme ji po čase (cca 2:15)
museli změnit, neboť nám došlo. Vzhledem k tomu, že jsme ale ani sami nevyrobili více než deset minut chyb (nejhorší byl zkrat těsně před cílem), tak dorážíme do cíle totálně zrušení minutu před limitem na velmi slušném třetím místě s velmi milosrdnou ztrátou na první dva páry.
Poněvadž ale noc neproběhla právě ideálně, byly naše vyhlídky hodně omezené. Ráno se rozhodujeme, zda se podíváme do nových končin, či zda budeme závodit. Závodnická srdce nakonec vítězí a my se rozhodneme zopakovat sobotní taktiku. Tentokrát nevydržíme v háku ani čtyřicet minut, ale občas se potkáváme s našimi pronásledovateli (čtvrtí a pátí v sobotu), kteří jsou ale přece jen o něco svižnější. Poněvadž dost kopírujeme sobotní trasu (hodně zkrácená verze), opět neděláme výraznější chyby a na jedenadvacítce (poslední sobotní kontrola) jsme o dvacet minut dříve, než v sobotu, a tak se domluvíme, že ještě slupneme kontrolu 24. Tentokrát stíháme vše v pohodě a i když nás v neděli pobil kdekdo, nakonec to na uhájení třetího místa těsně stačí. Odstup obou dvou týmů před námi byl ale tentokrát propastný. I Patrik s Ladou byli po sobotě v naději (pátí se ztrátou osmi bodů na bronz), ale v neděli zvolili kochací trasu, a tak si to sice užili, ale bodů bylo málo. I tak z toho nakonec bylo skvělé sedmé místo.
Sobotní postupy; nedělní postupy.
16. 3. - První jarní Dědský trénink byl na rozběhání s jednoduchými kontrolami. Dvojka (velká jáma v lehce hustším) ale mnoho borců dost potrápila. Mládež tentokrát pokořil veterán.
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po jedenácté části.
12. 3. - První jarní "venkovní" závod na Městské hoře jasně pro Davida. Problémy s hledáním (Ondra) a ražením (Jáchym) byly i tentokrát "odměněny" penalizací a ne "diskotékou".
 

Městská hora - První jarní

Kategorie: A

1.

David

13:35

2.

Matouš 

17:19

3.

Jeník

20:25

4.

Zdenička

21:07

5.

Patrik

21:09

6.

Vítek

21:37

7.

Vendulka

22:05

8.

Žofka

23:01

9.

Jarda

23:50

10.

Pavla 

23:51

11.

MatějK

24:11

12.

Helenka

24:31

13.

Ema

34:36

14.

Eva

34:41

15.

Jáchym

45:16

16.

Daník

46:29

17.

Rózka

46:34

18.

Ondra

60:55

Pohár LBE po desáté části.
8. 3. -  Zimní sezóna pomalu končí a na řadě byla další "srdcovka" - Skrýše. Pořádal tradičně Olles, ale letos stavěl Aleš Richtr. Závod opět nezklamal. Tentokrát ve velmi náročném terénu (kopce, šutry, popadané větve,...) velmi náročné postupy (alespoň pro mne)...
"
Úkolem je najít, co největší množství skrýší ve čtyřhodinovém limitu. O úspěchu rozhoduje strategické myšlení, schopnost nalézt optimální trasu od skrýše ke skrýši, umění pohybu terénem a fyzická připravenost. Kombinuje geocaching s prvky orientačního běhu.Mapa je formátu A3 a je vodoodolně upravena. Tisk Žaket, na Pretex. Mapa je v měřítku 1 : 23 221, ekvidistance 5 metrů, mapa je stínovaná. Severníky na mapě ukazují na magnetický sever, severníky nejsou rovnoběžné s hranou mapy. Silničky, zpevněné cesty by měly mapě být všechny - plná černá čára. Nejisté cesty budou v mapě vyznačeny šedě. Aby bylo lépe čitelné stínování, je nově v mapě les bíle a louky žlutě."
V sobotu jsem si naplánoval pravděpodobný postup s tím, že seberu pouze "brdskou" část (maximálně 26 kontrol ze 32). V reálu dopadlo všechno jinak a sebral jsem nakonec (bez krve a úplně dobitý) pouhých 12 "skrýší". Že jsem nebyl jediný, kdo měl problémy dokazuje i to, že mých 80 bodů stačilo nakonec na třetí místo v celkovém pořadí. Kudy jsem to běžel (ale nejen) já se dá dohledat  u Fíši.

23. 2. -  Dnešní trénink byl biatlonový. Střelecky to tam tentokrát moc nepadalo (při skládání terčů jsme zjistili, že se poprvé střílelo na "ležkové" (malé) terče), a tak se hodně běhalo. Výsledky ještě prošly úpravou, když byly odečteny časy za čekání na střelnici.
 

Poř.:

 

Střelba (trestná kola):

Čas:

1.

2.

3.

4.

1.

Tomáš

4

1

2

2

09:42

2.

DavidB

4

3

5

2

09:53

3.

Kristýna

2

1

4

3

10:42

4.

Katka

2

2

4

4

11:05

5.

Jeník

4

4

4

5

12:20

6.

Zdenička

4

4

3

2

12:23

7.

DavidT

5

5

4

4

12:52

8.

Vendulka

3

4

3

4

12:53

9.

Žofka

4

5

4

5

13:18

10.

Ema

5

5

5

5

14:11

11.

Eva

4

3

4

4

14:36

12.

Jáchym

4

5

3

5

15:08

13.

Helenka

5

5

4

5

15:16

14.

Jarda

5

4

5

5

15:22

15.

Anežka

3

5

5

5

16:23

16.

Patrik

5

5

4

3

17:30

 

Daník

4

3

5

5

Disk.

 

Ondra

5

5

---

---

Disk.

Pohár LBE po deváté části.
16. 2. -  Přesto, že někteří běžci na trénink kvůli lijáku nedorazili, odběhlo 9 nejlepších dvojic štafetový závod. Dvanáct úseků se čtyřiceti osmi kontrolami absolvovali nejrychleji (a bez chyb) Tomáš s Ondrou. 5 z 9 družstev udělalo jednu chybku a proto jim bylo přičteno 5 minut za vynechanou kontrolu. 9. místo Báry s Anežkou jde z velké míry na vrub technickým problémům.
 

   

Celkem

chybí kontrola

úsek

1

Tomáš a Ondra 

37:06

   

2

Jarda (Pavla) a Vítek

41:19

   

3

Žofka a Ema

42:23

35

1.

4

Katka a Daník

45:25

37

2.

5

Eva a Jeník

46:50

51

3.

6

Matouš a Helenka

48:10

   

7

Patrika a Johanka

55:58

49

2.

8

Zdenička a Rózka

56:32

   

9

Bára a Anežka

56:51

42

8.

Pohár LBE po osmé části.
13. 2. -  Rozbíhá se příprava na novou sezónu. Ve Velké ceně Líšné na mapě Bouchalka se na celkem sedící mapě (tedy mimo porosty) dařilo na nejdelší trati Pedrovi (pátý), když Michal ještě v úvodu pomáhal Vendulce (nakonec hezky pobyla) a Honza vychutnával.
10. 2. -  Včerejší fyzicky náročný trénink byl zakončen Barevnými kužely. Nejrychlejší byl opět David:

 

Celkem

A

B

C

D

E

F

1

DavidB

06:12

00:44

00:52

01:03

01:03

00:59

01:31

2

Tomáš

06:21

00:52

00:59

00:59

01:04

00:56

01:31

3

Kristýna

06:57

00:52

00:58

01:11

01:08

01:06

01:42

4

Jeník

07:11

00:52

01:03

01:11

01:10

01:07

01:48

5

Patrik

07:51

00:57

01:07

01:18

01:15

01:15

01:59

6

Vítek

08:21

01:05

01:15

01:23

01:20

01:18

02:00

7

DavidT

08:30

01:34

01:05

01:22

01:19

01:12

01:58

8

Pavla

08:38

01:03

01:16

01:25

01:33

01:16

02:05

9

Helenka

10:30

01:35

01:28

01:45

01:39

01:39

02:24

10

Jára

11:06

01:24

01:34

02:00

01:59

01:32

02:37

11

Ondra

11:12

01:07

01:22

01:35

01:51

01:54

03:23

12

Katka

12:21

06:35

00:57

01:06

01:03

01:02

01:38

13

Žofka

13:02

00:54

01:01

07:00

01:12

01:08

01:47

14

Zdenička

13:17

00:56

01:08

07:00

01:16

01:08

01:49

15

Jáchym

14:04

01:00

01:10

07:00

01:25

01:21

02:08

16

Daník

14:45

01:09

01:25

07:00

01:38

01:24

02:09

17

Vendulka

19:41

01:07

01:08

07:00

06:56

01:20

02:10

18

Rózka

19:59

06:35

01:18

01:30

01:29

06:54

02:13

19

MatějK

24:42

01:02

06:34

07:00

06:56

01:10

02:00

20

Ema

25:31

06:35

01:17

07:00

06:56

01:28

02:15

21

Eva

25:39

06:35

01:19

07:00

01:28

06:54

02:23

Pohár LBE po sedmé části.
6. 2. -  Poněvadž nám začíná nová sezóna u které je již slušná pravděpodobnost, že proběhne "normálně". je nejvyšší čas se do ní zapojit.
Vrátíme se k některým soutěžím, které kdysi běhávaly - (Oddílový) Pohár LBE (složený z výsledků dětí při středečním tréninku), (Běh na) Mount Everest (odkaz je na poslední rozpis z roku 2016 a je na vás abyste do konce týdne zvolili jeden z předložených termínů, pokud byste běželi - neděle 20. února  či sobota 27. února?), (Štafetový) Maraton (na dráze) (středa 23. března), Oddílový žebříček (pokud ho budu schopen spočítat).
Od vás (kromě jiného) to bude chtít, abyste se zúčastnili minimálně (!) 25 víkendových či letních závodů (raději samozřejmě více) - inspirace je zde (vyberte si Středočeskou oblast). První šanci na to ukázat, že to s běháním myslíte vážně, máte hned 12. února, kdy Tomáš Vaníček pořádá "Velkou cenu Líšné" (přihlásit se můžete na ORISu do 10. 2.) a 19. února pragovácký závod ve Škvorecké oboře (přihlášky do 17. 2.). Co se týká soustředění, tak samozřejmě optimálním termínem před začátkem sezóny jsou Velikonoce. Přesto, že již někteří z vás avizovali, že termín se jim tentokrát nehodí, je stále ve hře. Dejte vědět (do pátku 11. 2.), zda byste měli vy (a/či vaše děti) zájem o soustředění v tomto termínu, či preferujete termín jiný (nebo žádný).

4. 2. -  První únorový trénink - Puzzle - byl opět poznamenán značnými absencemi způsobenými izolacemi a karanténami, Nejrychlejší (na upravené mapě, ale i celkem) byl David. Výsledky, mezičasy.
30. 1. - Poslední lednový trénink byl zkrácený. Čtyři kola "Píchače" zaběhl nejrychleji Tomáš.
 

 

A

B

C

D

1

Tomáš

05:02

00:54

01:19

01:23

01:26

2

Kristýna

06:04

01:07

01:37

01:38

01:42

3

MatějF

06:11

01:13

01:29

01:37

01:52

4

Matouš

06:24

01:05

01:46

01:43

01:50

5

Žofka

06:28

01:08

01:35

02:03

01:42

6

Pavla

06:46

01:02

02:09

01:54

01:41

7

Vendulka

07:10

01:18

01:48

02:04

02:00

8

Daník

07:46

01:18

01:57

02:04

02:27

9

Helenka

10:19

01:32

03:42

02:42

02:23

10

David

12:37

01:03

08:42

01:26

01:26

11

Jarda

15:11

05:00

02:30

02:56

04:45

12

Jáchym

22:53

10:00

08:42

02:00

02:11

13

Patrik

28:23

10:00

08:42

07:56

01:45

30. 1. - Spousta omluvených (karanténa, izolace, nemoc,...) a tudíž nižší účast (především starších na upravené mapě) na tréninku nazvaném Dlouhá lajna - výsledky, mezičasy.
30. 1. - Již na začátku Ledna běželi Tomáš a Pavel závod v přírodním parku Rohatiny "Vrstevnicovka u Čertovy hráze". Pavel velmi dobře, Tomáš disk.
18. 1. - Trénink bez mapy příliš nadšení nesklidil. Dokonce se mezi závodníky objevily i zlostné slzičky. Boj o vítězství byl hodně vyrovnaný, neboť po sedmém (předposledním) kole měli první dva borci zcela stejný čas. Rozhodlo tedy až finále.
 

 

3 kontroly

4 kontroly

5 kontrol

6 kontrol

7 kontrol

8 kontrol

9 kontrol

10 kontrol

1

David

3:49:12

09:42

15:30

19:50

23:55

30:34

37:52

42:53

48:56

2

Tomáš

3:49:15

09:43

15:31

19:57

23:51

30:42

37:36

42:56

48:59

3

Bára

3:50:44

09:49

15:51

20:05

23:54

30:52

37:48

43:12

49:13

4

Matouš

3:52:11

09:59

15:39

19:59

24:27

31:35

37:50

43:26

49:16

5

Kristýna

3:52:28

09:56

15:53

20:02

24:24

31:27

37:49

43:32

49:25

6

Ema

3:59:55

10:29

15:56

20:10

24:11

31:11

38:01

43:36

56:21

7

Žofka

4:01:09

10:25

16:04

20:16

24:35

31:39

38:07

43:42

56:21

8

Helenka

4:03:07

10:44

16:23

20:50

24:42

32:14

43:07

43:55

51:12

9

Jeník

4:04:50

10:05

21:23

20:21

24:28

30:57

37:54

43:21

56:21

10

Zdenička 

4:05:39

10:30

16:03

20:08

24:04

31:38

43:07

43:48

56:21

11

Rózka

4:06:10

10:27

21:23

20:22

24:19

31:35

38:05

43:38

56:21

12

Katka

4:06:19

10:02

15:40

19:53

32:39

31:05

37:42

49:59

49:19

13

Vítek

4:07:42

10:18

16:14

20:24

25:01

32:02

43:07

44:15

56:21

14

Anežka

4:09:14

10:42

16:16

20:44

25:11

32:07

43:07

44:46

56:21

15

Jarda

4:17:19

10:40

21:23

20:56

27:39

37:14

43:07

44:59

51:21

16

Daník

4:24:13

10:46

21:23

20:33

24:50

37:14

43:07

49:59

56:21

17

Ondra

4:42:25

15:46

21:23

25:56

32:39

37:14

43:07

49:59

56:21

11. 1. - Úvodní trénink zahájily Lucky sprinty:

   

Celkem

1. kolo

2. kolo

3. kolo

1

Katka 

09:03

01:52

02:37

04:34

2

David

09:03

01:57

02:50

04:16

3

Matouš

09:07

01:55

02:49

04:23

4

Žofka

09:17

01:48

02:57

04:32

5

Kristýna

09:28

01:57

02:46

04:45

6

Vendulka

09:30

01:51

03:09

04:30

7

Tomáš

09:30

01:59

02:41

04:50

8

Ema + Eva

09:34

01:53

02:55

04:46

9

Rózka

09:36

02:00

03:07

04:29

10

Matěj

09:39

02:02

02:42

04:55

11

Zdenička

09:40

02:01

02:48

04:51

12

Jáchym

09:45

02:06

02:59

04:40

13

Jeník

09:47

02:13

02:59

04:35

14

Jarda

10:06

02:20

03:05

04:41

15

Vítek

10:10

02:16

03:06

04:48

16

Helenka

10:12

02:15

03:14

04:43

17

Daník

10:19

02:19

03:11

04:49

18

Ondra